ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da SPA Masaj Merkezlerinde Masaj Yapılırken Uyulması Gereken Kurallar

Masaj teknikleri, kullanılan masajın tipine, hastanın durumuna ve girişime başlamadan önce belirlenen hedefe bağlıdır. Klasik teknik, tıbbi amaçlar için ünlü sıkma, ovalama, yoğurma ve vibrasyon uygulamalarıyla gerçekleştirilir. Masaj yapılırken uyulması gereken kurallar oldukça önemlidir. Bunun için uygulama, önceden belirlenmiş bir sırayla gerçekleştirilir, çünkü her biri amaçlanan etkiyi elde etmek için kullanılır:

  • Masaj yaptıracak kişiyi hazırlamak.
  • Yapılacak masajın hangisi olacağına karar vermek. Bunun için masaj yapılacak kişiyle konuşmak ve şikayetlerini dinlemek gerekir.
  • Hangi masajın yapılacağına karar verdikten sonra ilgili masajın uygulanması için gerekli olan malzemeleri hazırlamak.
  • Masaj yapılacak ortamı hazırlamak.
  • Masaj uygulamasına geçmek.

Masaj uygulaması yapılırken gerekli olan malzemelerin önceden hazırlanması gerekmektedir. 

  • Sıcak taş masajı yapılacaksa önceden taşların hazırlanması ve gerekli olan ısıya sahip olmalarını sağlamalıdır.
  • Aromatik yağ kullanımı gerçekleşecekse o zaman kullanılacak yağın temin edilmesi gerekir.
  • Herhangi elektronik bir alet gerekirse aletin hazırlanması gerekmektedir.

Masaj yapılırken uyulması gereken kurallar oldukça önemlidir. Masaj uygulamasını yapan kişinin bu kurallara uyması gerektiği kadar masaj yapılan kişinin de uyması gereken durumlar vardır. Özellikle belirli bir masajın yapılmasında ısrarcı olmak yanlış olabilir.

Masaj terapistini mutlaka dinlemelisiniz

Bunun için özellikle masaj uygulaması yapacak olan terapistin görüşüne başvurulması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda daha deneyimli olan ve masajın hangi sorunlara çözüm sunabileceğini bilen terapistin sözünü dinlemek en doğru karar olacaktır. Özellikle sağdan soldan duyduğunuz masajlar üzerinde ısrar etmeniz halinde uygulanan masajın faydasından çok zararına görebilirsiniz. Bundan dolayı ısrarcı olmak yerine uzmanı dinleyerek gerekli adımları atmanız gerekmektedir.

Masaj yapılırken uyulması gereken kurallar aynı zamanda masaj öncesinde ve sonrasında yapmanız gereken şeyleride içerebilmektedir. Özellikle Ankara’da masaja gelmeden önce yapmanız gereken şeyler sizlere masaj terapisti tarafından söylenecektir. Bu söylenenlere harfiyen uymanız çok önemlidir. Yine terapist tarafından masaj sırasında ne yapmanız gerektiği masaj sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiği söylenecektir. Bu aşamada oldukça dikkatli olmanız ve sizden istenilenleri uygulamanız gerekmektedir.

Uygulanan her masaj için farklı hazırlıklar ve masaj sonrası yapılması gereken adımlar olduğundan dolayı nelere dikkat etmeniz gerektiğini uzman terapistinizden öğrenebilirsiniz. Bu konuda gerekli olan açıklamaları size doğrudan yapacak. Ve gerekli gördüğü durumlarda sizin için bir şablon da oluşturabilecektir.

Leave a Reply