ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaja Başlamadan Yapılması Gereken İşlemleri Sizler İçin Şöyle Sıralayabiliriz

Masaja başlamadan yapılması gereken işlemler oldukça önemlidir. Özellikle uygulanacak olan masajdan iyi verim elde edebilmeniz için bu işlemleri titizlikle yapmanız gerekmektedir. Günümüzde masaj uygulaması yapılan birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlere olan taleplerin karşılanabilmesi adına da çeşitli adımlar atılmaktadır. Bu adımlar çerçevesinde insanların bilinçlenmesini ve masajdan maksimum fayda elde edebilmesi için masaja nasıl hazırlanması gerektiği üzerinde durulmaktadır.

Masajdan Önce Yapılması Gerekenler
Masajdan Önce Yapılması Gerekenler

Randevu alın!

SPA Masaj salonlarına gittiğinizde beklemek istemiyorsanız mutlaka randevu almalısınız. Özellikle randevulu kişilere masaj uygulaması yapılmaktadır. Randevu almadan gittiğinizde ya çok uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bundan Dolayı gitmeden randevunuzu uygun saate almanız mantıklı olacaktır.

Bununla birlikte özel bir masaj türünü uygulatmak istiyorsanız bunun için de randevu alınması oldukça önemlidir. Çünkü ilgili masajla ilgili olarak özel bir hazırlığın yapılması gerekebilecektir. Bu hazırlığın yapılabilmesi belki de bu alanda özel bir uzmanın görevlendirilebilmesi için randevu alınması oldukça önemlidir.

Tam zamanında orda olun!

Randevu saatinizi kaçırmamalısınız. Bunun için randevu saatinden 10-15 dakika kadar önce masaj salonunda hazır olmalısınız. Eğer uygulanacak masaj için uzun bir ön hazırlık yapılması gerekecekse o zaman da ona göre belirli bir saatte orda olmayı unutmamalısınız. Randevuya geç kalmanız durumunda size uygulanacak masajın kalitesinde bir düşüklük görülebilecektir. Çünkü sizden sonraki randevu saatine yetiştirilmek zorunda olduğunuz için masaj uygulamasında da bir verimsizlik olabilir.

Masörünüzü tanıyın!

Masaja başlamadan yapılması gereken işlemler arasında masörünüzü tanımanız da oldukça önemlidir. Özellikle hangi masajlar konusunda uzman olduğunu sorun ve sertifikalarını inceleyin. Ayrıca masaj konusunda uygulamalarına dikkat edin.

Duş alın!

Masaj uygulamasına temiz gelmeniz hem sizin hem de terapistiniz için önemlidir. Duş almak için evinizde kendi banyonuzu kullanabileceğiniz gibi masaj salonlarında yer alan duşları da kullanabilirsiniz.

Telefonunuzu kapatın!

Masaj, genellikle insanın rahatlaması ve stresten uzaklaşması için yapılan bir uygulama olduğu için elinizden geldiğince dış dünyadan iletişiminizi kesmelisiniz. Masaj sırasında sıksık mesaj sesi yada arama zil sesi duymak sizin ve masörünüzün konsantresini bozabilir. Bundan dolayı sessize almanız ya da kapatmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Tuvalete gidin!

Masaja başlamadan yapılması gereken işlemler arasında belki de en önemlisi tuvalete gitmeniz olacaktır. Masaj başlamadan önce tuvalet ihtiyacınız varsa mutlaka bunu halletmelisiniz. Masaj sırasında da tuvalet ihtiyacınızı giderebilmek için size izin verilebilir. Ama masajın bölünmesi aynı zamanda tüm sihri mahvedebilir. Bundan dolayı masajın bölünmemesi adına masaj öncesinde bu ihtiyacınızı karşılamanız daha iyi olacaktır.

Çıplak olmaya kendinizi hazırlayın!

Masaj sırasında genellikle sadece külot ile uygulama yapılmaktadır. Bazı masaj türlerinde tamamen çıplak olmanız gerekebilir. Tabi o zamanda bir havlu yardımıyla özel bölgeleriniz kapatılacaktır. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Bu durum masajın temel gereksinimlerinden birisidir.

Konuşun!

Masaj uygulaması sırasında masörünüzle rahatlıkla konuşabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz ya da olabileceğiniz bir şey varsa bunu mutlaka ifade etmelisiniz. Özellikle müzik sesi çok yüksek ya da oda çok sıcak olabilir. Bu gibi durumları ifade etmek her zaman sizin için daha iyi olacaktır.

Leave a Reply