ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj İnsanlar İçin Ne Anlama Gelir ve Neden Gereklidir.

Masaj sözcüğü arapça karşılığı ‘’mass’’ ve yunanca yoğurma anlamına gelen ‘’massein’’ sözcüklerinin bir araya gelmesiyle türetilmiştir.Arapaçada dokunma anlamına gelmektedir.

Masaj her ne kadar önemsiz bir şey gibi gözüksede aslında insan hayatının gidişatını çok olumlu yönde etkiler.Genelde işten yorgun gelen kocalara eşleri tarafından yapılan amatörce bir iş olsada işe profosyonel tarafından da bakmak lazım.

Çünkü masaj vücudun hassas yerlerindeki sinir uçlarının uyarılmasını sağlayarak insana dinçlik ve rahatlama hissi verir,yorgunluğu önemli ölçüde unutturur.Gün boyunca kullanılan el ve ayaklardaki kan dolaşımı yavaşlar. Masaj yapılarak buralardaki kan dolaşımı hızlanır ve vücudun düzene sokulması sağlanır.Özellikle varisli hastalarda ayaktaki kan dolaşımını önemli ölçüde hızlandırır.

Ülkemizde masaj salonlarının hakkını veren illerimizden biride Ankara’dır. Ankara da Masaj bir çok açıdan çok avantajlı, hijyen kurallarına uygun bir çok masaj salonu vardır.Hayatın stresini bir süreliğine de olsa atmak isteyenler işten sonra veya hafta sonları buralara gelerek rahatlarlar.Aslında önemsiz gibi gözüken masajın bu salonlarda profesyonel ellerce ne kadar önemli olduğu anlaşılır.

Tabiiki evde yapılan masaja ziyade bu masaj salonlarında yapılan masaj biraz daha farklı ve teferruatlıdır.Farklı farklı kremler ve jeller kullanılarak yapılabilir.Ayrıca buharın rahatlatıcı etkisinden de yararlanılır.Bir kişiye aynı anda iki veya üç kişi masaj yaparak performans arttırılır ve kişinin memnuniyet seviyeside artar.

Ayrıca masaj bir lüks değildir,aslında belirli aralıklarla alınması gereken bir tıbbı ihtiyaç gibi düşünülmelidir.Kas spazmı, ten don iltihabı gibi hastalıkları gözle görülür ölçüde azaltır.

Ülkemizde Masaj Faaliyetleri

Masaj yapılan masaj salonu ve buna benzer yerler ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Bununla paralel olarak masörlük eğitimi almak isteyen kişi sayısı da eskiye göre oldukça yüksek düzeylere çıkmış durumda.

Ülkemizde masaj eskiden sadece zenginlere, sosyoekonomik düzeyi yüksek kişilere hitap eden bir hizmet iken günümüzde toplumun her kesiminden insan masaj salonlarına giderek bu hizmeti alıyor. Bu durumun bu hale gelmesinde kolay ulaşılabilirlik, uygun fiyatlandırma, kabul edilebilir standartlarda sunulan hizmet gibi faktörlerin etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dünyada yapılan uygulamalara benzer yeni uygulamalar ve masaj yapılan işletmelerle ilgili yeni yaklaşımlar da masaj yapma işinin yaygınlığın arttıran diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.

Masaj salonları ve bu alanda çalışan kişi sayısı artsa da masaj ülkemizde hala büyük illerden başlayarak diğer birkaç ile yayılan sınırlı bir alanda verilen bir hizmet. Masaj salonlarının yoğunluğu bakımından İstanbul, Ankara ve İzmir yani üç büyük ilimiz diğerlerine göre bariz bir şekilde daha önde. Ancak bu illerimizde dahi masaj hizmeti genellikle sadece il merkezine yakın yerlerde yapılıyor. Örneğin Ankara’nın bazı ilçeleri ve İzmir’in iç kesimde yer alan ilçelerinde halen tek bir masaj salonu yok.

Leave a Reply