ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kendinize Biraz Zaman Ayırarak Masajla Bedeninizi Rahatlatıp Dinlendirin

Günümüzde birçok uzmanın vurgu yaptığı “Masajla bedeninizi rahatlatın” mesajı, artık herkes tarafından kabul gören bir hale geldi. Masaj yapılırken kullanılan ve özellikle bedenin daha fazla rahatlamasına yardımcı olan yağlar kullanılmaktadır. Günümüzde mağazalarda çok çeşitli farklı yağlar bulabilirsiniz. Bu yağlar isim, hacim, bileşim ve raf ömrü bakımından farklılık gösterirler. Bazen görünüşte benzer bir bileşime sahip yağların maliyeti yarı yarıya farklılık gösterir.

Masaj yağı seçerken öncelikle masajdan nasıl bir etki elde etmek istediğinize karar vermelisiniz. Mağaza masaj yağı, hem bileşimine hem de tutarlılığına odaklanarak seçilmelidir. Yağın mahiyeti, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı ise sıvı olacağından daha çabuk tükenecektir. Aynı zamanda, kalın yağların kullanımı, giysileri lekeledikleri için her zaman uygun değildir. Bu nedenle, mağazadan satın alınan yağ, kişisel deneyim, deneme yanılma temelinde seçilir.

Masajla Bedeninizi Rahatlatın
Masajla Bedeninizi Rahatlatın

İyi baz yağlar arasında badem, karite, hindistancevizi, jojoba ve kayısı çekirdeği yağları bulunur. “Masajla bedeninizi rahatlatın” mesajına uymak için bir yağ seçerken, cilt ve vücut üzerindeki etkisine göre karar vermelisiniz.

Badem yağı: Göz çevresi dahil olmak üzere hem vücut hem de yüz masajı için uygundur, selülit önleyici masajda da etkilidir, ısınma etkisi vardır.

Shea yağı: Olgun ciltler için çok uygundur, selülit önleyici etkiye sahiptir ve çatlaklarla mücadelede etkilidir. Koruyucu ve ısıtıcı etkisi vardır. Bitmiş karışımdaki bu yağın konsantrasyonu %10’u geçmemelidir.

Hindistan cevizi yağı: Kuru ve çatlamış cildi iyi nemlendirir, çevrenin olumsuz etkilerinden korur. Yağ kokusuz ve hipoalerjeniktir (daha az alerjik).

Jojoba yağı: Hem vücut hem de saç için uygundur, her cilt tipi için kullanılabilir. Yağ kokusuzdur ve arkasında yağlı bir parlaklık bırakmaz. Saf haliyle kullanılmaz.

Kayısı çekirdeği yağı: Selülit ve kırışıklarla savaşır, bebek masajında ​​da kullanılabilir. Hoş bir aromaya sahiptir.

 Zeytinyağı: Evrensel olarak şifalı olduğu kabul edilir. Alerji yapmaz, kokusuzdur ve gözenekleri tıkamaz.

Şeftali yağı: Metabolik süreçleri ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur, yağ yakıcı bir etkiye sahiptir.

Yağlar ayrıca sahip oldukları etkiye göre de ayrılabilir:

  • Kuru cilt: Susam, zeytin, kayısı çekirdeği, badem, avokado ve buğday tohumu cildi nemlendirmeye yardımcı olur
  • Yağlı ciltler: Üzüm çekirdeği yağı ve jojoba uygundur
  • Güneş yanığı ve Kuru ciltler: Avokado, sarı kantaron ve hindistancevizi yağı uygundur
  • Hassas ciltler için: Cilde elastikiyet kazandıran badem ve kayısı çekirdeği yağı uygundur
  • Olgun ve solmuş ciltler: Avokado, kayısı çekirdeği, badem ve buğday tohumu yağları, olgun ve solmuş cilde esneklik kazandıracaktır.

Masajla bedeninizi rahatlatın” mesajına uyma ve herhangi bir sorunla karşılaşmama adına mutlaka bir uzmandan yardım almayı ihmal etmemelisiniz.

Leave a Reply