ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Refreksoloji (Ayak) Masajı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uzun bir yolculuğun ardından ya da koşturmalar içinde geçen bir günün sonunda muhtemelen beden yükünü taşıyan ve bu durumdan en çok etkilenen kuşkusuz ayaklarımızıdır. Böyle bir günün sonunda muhakkak masaj gerekmektedir, bu durumda ilk müdahaleyi kendimiz yaparız, ama çoğu zaman istediğimiz soncu alamaz ve ayaklarımızdaki ağrının devam etmesinden şikâyet ederiz. Özellikle yanlış ayakkabı seçiminde ayaklarımızın sağlığına olumsuz etkisi bulunmaktadır, bu da işimizi birkaç daha zora sokmak olmaktadır.

Refreksoloji (Ayak) masajı önemi gereği, öncelikle ayaklarımızdaki ağrının giderilmesinde etkili olduğu kadar aynı zamanda stres azalmasına neden olmakta, kan dolaşımını düzenlemektedir. Ne var ki, ayak masajı gerektiren durumlarda istediğimiz sonucu alabilmek için bir masaj salonu tercihi yapmamız gerekmektedir.

Refreksoloji (Ayak) Masajı Nasıl Yapılır

Masaj kelime olarak Eski Yunancada “massien” anlamına gelmektedir, dilimizde yoğurmak olarak karşılığı olan bu uygulama ne var ki yalnızca ovmak ve yoğurmak eylemleri ile bir terapi değildir kendi başına. Mutlaka diplomalı, işin ehli ve becerisi yüksek masör veya masözler tarafından uygulanmalıdır. Refreksoloji (Ayak) masajı gerektiren ve en yorulan organımız olmasından dolayı ayaklarımız içinde aynı durum geçerliliğini korumaktadır.

Masaj uygulaması genel olarak kan dolaşım sisteminde etkin bir rol üstlenmektedir. Kan dolaşım sistemini düzenlenmesi oksijenin doğru alınması ve solunum bozukluğunun yeniden kazanılması anlamına gelmektedir. Sindirim sistemine katkısı olan, bağışıklık sistemini güçlendiren masaj uygulaması aynı zamanda günümüzde çok ilgi uyandırması nedeniyle cilt sağlığının korunması ve geri kazanılması durumlarında da geçerliliğini sürdürmektedir.

Masaj seansları genellikle yetmiş dakika kadar süren bir uygulama içermektedir. Düzeyli ve kaliteli bir masaj uygulama hizmeti almak isteyenler için, öncelikle yıllardır sektörde başarısını göstermiş, nitelikli firmaların tercihi önemlidir. Masaj uygulamasında firma hizmetlerinin kurumsal boyutta olması kadar telefon hizmetleri ile müşterilerine kolaylık sağlaması ayrıca kadrosunda bulundurduğu personelin ise beceri düzeyinin yanı sıra diploma geçmişi olması önemli bir noktadır. Sağlıklı bir masaj uygulaması için mutlaka önceden bir araştırma yapılması tavsiyeler arasındadır.

Yaklaşık beş bin yıllık bir geçmişi olan masaj, günümüzde donanımları yüksek ve ekonomik fiyatlar çerçevesinde hizmet veren salonlar tarafından kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Leave a Reply