ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da SPA Masaj Salonu Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar Sizler İçin Bu Yazımızda Yer Alıyor.

SPA Masaj salonlarında dezenfeksiyon, sterilizasyon, tek kullanımlık ekipman kullanımı, eldiven kullanımı, düzenli olarak el yıkama ve otoklav (Sterilizasyon cihazı) kullanımı temel hijyen kulları olarak gereklidir. Bu hijyen kuraları bazı masaj salonlarında ihmal edilebilmektedir. Çoğu zaman, hoş bir atmosfer kisvesi altında hijyen konusunda bir eksiklik görülebilmektedir. Güler yüzlü ve kibar personel elbette önemli bir konu ama iş yerinde hijyen, doğru masaj salonunu seçerken açık bir öncelik ve kriter olmalıdır.

SPA Masaj salonu tercih ederken dikkat etmeniz gereken kurallar sadece hijyen ile sınırlandırılmamalıdır. Bir masaj salonunda birçok zorunlu olan şeyin yapılıyor olması gerekmektedir. Fakat ilk olarak dikkat edilmesi gereken ve bu konu üzerinde ciddi bir şekilde dikkat edilmesi gereken asıl mesele hijyen olacaktır.

Masaj Salonuna Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir masaj salonuna gitmeye karar verdiğinizde, temel hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını hemen değerlendirmenizi sağlayacak birkaç unsura dikkat etmelisiniz.

Temiz Olmalı

Duvarların köşelerinde örümcek ağları, raflarda toz, kirli bir zemin görüyorsanız ve ayaklarınızın altındaki tozu hissediyorsanız, geri dönseniz iyi olur.

Düzen Başarının Anahtarıdır

Dergilerin katlanıp katlanmadığına

Kahve fincanlarının temizlenip temizlenmediğine

Bornozların bunun için ayrılan yere asılıp asılmadığına dikkat etmekte fayda var.

Kokuya Dikkat Edin

Bir masaj salonunu ziyaret etmek, rahatlamak ve günlük işlerden kaçmak için muhteşem bir fırsattır. Bunun için masaj salonu tercih ederken dikkat etmeniz gereken kurallar konusunda dikkat etmelisiniz. Özellikle masaj salonuna ilk girdiğinizde temizlik konusunu almanız çok önemlidir. 

İnternet Erişimi Önemlidir

Rahatlamak ve stresten uzak kalmak için gittiğimiz masaj salonlarında İnternet sorunsuz olmalıdır. Özellikle bekleme sırasında vakit geçirmek ya da acil bir e-posta göndermeniz veya önemli bir mesajı kontrol etmeniz gerekiyorsa masaj salonunun size Wi-Fi erişimi sağlaması önemlidir.

Masaj Uzmanlarının Dikkat Etmesi Gereken Şeyler

Masaj salonunun bir diğer önemli bir yönüde çalışanların hijyen, görünüm ve güven oluşturma konusundaki yaklaşımıdır. Bir masaj salonuna geldiğinizde profesyonellere güvenmek istersiniz. Bu yüzden seçim yaparken görünüşlerine ve davranışlarına da dikkat etmelisiniz. Masaj uzmanıysanız şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Her masajdan önce ellerinizi yıkayın
  • Tek kullanımlık eldivenler kullanın
  • Tırnaklarınızın temizliğine özen gösterin
  • Her zaman temiz ve yıkanmış bir bornoz giyin
  • Gülümsemeyi unutmayın
  • Müşteriye özgür hissetme ve rahatlama fırsatı verin
  • Müşteriye özel hayatı hakkında soru sormayın
  • Kendinizi her zaman geliştirmeye özen gösterin

Masaj salonu tercih ederken dikkat etmeniz gereken kurallar çerçevesinde mekanın durumuna ek olarak. Çalışanların davranışlarına ve görünümlerine de dikkat edin. Çalışanlar aynı zamanda salonun ve verilen hizmetlerin kalitesinin bir vitrinidir.

Leave a Reply