ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Uzak Doğu masajının onlarca türünden biri olan Thai masajı diğer masaj türlerinden oldukça farklıdır. Klasik olarak masajlarda, kişi uzandığı zemin üzerinde sabit dururken masör yoğurma ve darbeler ile cilde ve vücudun gevşemesini sağlar. Masajların genel olarak bu şekilde yapılırken ayrıntı olarak masaj esnasında kullanılan argümanlar değişir. Yani sıcak taş masajında taşlarla birlikte, spa masajında yağlar kullanılarak bu işlemler yapılır. Ancak Thai masajı bu yöntemlerden farklı masör ve kişinin aktif bir şekilde çeşitli hareketler yaptığı farklı bir masaj türü.

Germe ve çekme işlemlerinin yapıldığı Thai masajında masör ve kişi bağdaş kurarak yarı sert bir zeminde otururlar. Daha sonrasında ise masör çeşitli hareketler yaparak ayak, kol, bacak, boyun gibi eklemler üzerinde germe ve çekme işlemlerini yaparlar. Thai masajında 60’tan fazla germe ve çekme hareketi bulunuyor. Her bir hareketin etki ettiği bölge ve yapılış amacı farklıdır. Hareketler sert ve baskılı görünse de aslında vücudu zorlamaz tam aksine sakinleştirir.

Thai masajı her masajda olduğu gibi insan vücudun rahatlamasını ve dinlenmesini amaç edinir, bu nedenle yapıla tüm hareketler belirli bir tempoda kişiyi zorlamayacak şekilde yumuşak ve estetik bir şekilde yapılır. Masörün ustalıkla yaptığı hareketlere kişi kısa zamanda alışarak ve masörden aldığı pozitif enerjiye uyum sağlayarak kendini serbest bırakır bu sayede germe ve çekme işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

Thai Masajı Kaynağı ve Faydaları

Thai masajı (Tay masajı) olarak adlandırılır. Doğuş yeri Çin olup temelini ise Budist öğretiden ve felsefeden alır. Budist felsefesine giren insan üzerinde “sen” adı verilen noktalar bulunur. İnsan üzerinde toplamda 600’den fazla sen noktası olduğuna inan Thai masajı bu noktalara baskı, germe, çekme ve darbeler uygulayarak kişinin enerjisinin aktif hale gelmesini sağlar.

Fiziksel masaj türü olduğu için eklemlerin ve kasların daha iyi çalışmasını sağlar. Vücudun kemik sistemiyle birlikte kas sisteminde de eş zamanlı çalışmasını sağlayan Thai mesajı kişinin tüm eklemlerinin ve kaslarının en iyi şekilde çalışmasına destek verir. Belirli seanslarla sürekli olarak uygulandığında vücudun ideal şeklini almasını sağlar.

Thai Masajı

Psikolojik ve fiziksek olarak sıkıntılarınıza çözüm bulmak istiyorsanız, aradığınız şey kaliteli bir masaj küründen başka bir şey değildir. Herkesin hayatın genel temposu içinde enerjisinin yetersiz geldiğini hissettiği anlar vardır. Bu anı profesyonel ekipler tarafından uygulanan masaj kürü ile tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece ertesi sabaha huzurla uyanıp başarıya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Genel olarak bütün masaj türleri vücut sağlığı için fazlası ile yararlıdır. Ancak thai masajı profesyonel bir ekip tarafından uygulandığı zaman tam anlamı ile sizi başka bir dünyaya götürebilir. Böylece hayatın her türlü sıkıntısından arınmış, sağlıklı ve enerji dolu bir vücut ile daha kaliteli bir iletişim kurabilirsiniz. Kuracağınız her iletişim özgüveninizi üst seviyeye çekecek ve sizleri başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır. Thai masajı adından da anlaşılacağı gibi kökeni Tayland’a dayanan bir masaj kürüdür. Ülkemizde de bu alanda kendisini geliştiren profesyonel masözler en az Tayland’daki kadar başarılı bir masajı müşterilerine sunuyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılardan bir tanesi de tercih edeceğiniz masaj salonunun kalitesi olacaktır. Masaj salonunun müşteri memnuniyetini tam anlamı ile kazandığı titiz bir şekilde araştırılmalı ve en uygun fiyat avantajını en kaliteli şekilde sunan masaj salonu tercih edilmelidir. Böylece ihtiyacınız olan huzura güvenilir parmaklar sayesinde daha anlamlı bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Vücudunuz Aradığı Enerjiyi Masaj İle Buluyor

Her seansı daha da anlam kazanacak olan thai masajı kendisine has bir elbisenin giyilmesi ile uygulanır. Uzun, beyaz ve oldukça hafif olan bu elbise başlı başına bir rahatlama sebebidir. Thai masajının diğer masajlardan bir farkı da herhangi bir masaj yağı kullanılmıyor olmasıdır. Sert bir zemin üzerine yatırılan masaj sever profesyonel masözler tarafından masaja tabi tutulmaya başlanıyor. Uygulanan masaj teknikleri ile baştan aşağı adeta her hücre masajın rahatlığını o an hissetmeye başlar.

Her masajın kendine has iyileştirici özellikleri olduğu gibi thai masajının da birçok özelliği vardır. Mekanik etkiyle dolaşımı düzenlemesi, sakatlanmalara karşı direnç oluşturması ve lenfa drenajını arttırması bunlardan yalnızca birkaç tanesidir.

Leave a Reply