ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Fizyolojik veya mekanik açıdan kas dokusunun bir masaj aracılığı ile yağlanmasıyla optimum hareket sağlanır. Kas dokuları birbirinden bağımsız olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kaslar kuru veya susuz kalmışsa, dokular birbirine yapışır ve kaslar kuvvetlenir. Muhafaza bir sıvı verildiğinde, yumuşatma ile tekrar elastik hale gelir.

Kas dokusu etrafındaki dolaşım arttıkça, besin ve atık madde miktarı artar ve kaslar daha sağlıklı hale gelir. Yaşlanma aynı zamanda “ID kurutma problemidir”. Su azaldığında yaşlanma hızlanır. Bol miktarda su içmek ve düzenli Ankara masaj avantajları ile yenilenmek isteyenler vücudundaki kırışıklıklar ile bile mücadele edebilir. Kan vücuda oksijen taşıdığından, sağlıklı olması için iyi kan dolaşımına ihtiyacı vardır. Masaj kan dolaşımını artırır; bu nedenle vücuda yararları belirlenir.

Psikolojik bakış açısına göre masaj, bakım ve hatta onarım hissi verir; Vücudumuzun farkında olalım. Güvenli dokunuş yaşamın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, masaj sırasında bu işi kasten yapan bir profesyonelin dokunuşu da rahatlatıcıdır. Fiziksel masaj, alıcı taraf ile alıcı taraf arasındaki elektromanyetik enerji alışverişidir. Bu enerji, makineler ve benzeri ekipmanların yardımı ile elde edilemez!

Aromaterapi

Bu teknik masaj ve gençleştirme için bitkisel yağların kullanımına dayanmaktadır. Eski Mısır, Hindistan ve Uzak Doğu’dan gelen bu teknik, stresi azaltmak, rahatlamak ve zihni canlandırmak için yüzyıllarca kullanılmıştır.

Bowen Tekniği

Avustralya Tom Bowen ismini taşıyan bu teknik, vücudun tedavi sürecini algılamasına izin vererek, bir dizi Ankara masaj avantajları hareketi sırasında dinlenme süreleri sağladığı kavramını taşıyor.

Hamilelik Masajı

Hamilelik, bir kadının vücudunda ciddi sorunlara neden olur. Hamile bir kadının dinlenmeye ve rahatlamaya ihtiyacı var. Bu masaj vücuttaki yükün neden olduğu rahatsızlığı giderir, şişliği azaltır, sinir sistemini rahatlatır, yorgunluğu giderir ve tonik işlevi görür.

Reiki (Rei-chi)

Japonca “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir. Bu teknikte, belli bir kişinin yaşam enerjisinin akışı vücudun belirli pozisyonlarında ellere hafifçe bastırılarak gerçekleştirilir. Analjezik, canlandırıcı, iyileştirici ve canlandırıcı etkisi vardır.

Spor Masajı

Bu masaj, atlet performansından önce, sırasında veya sonrasında bir atlet için en iyi performansı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu, yorgunluğu ve şişliği azaltmak, esnekliği artırmak ve yaralanmayı önlemek için yapılır.

İsveç Masajı

Geleneksel masaj olarak bilinen İsveç masajı fizyoloji, jimnastik ve birçok antik masaj tekniği alanındaki araştırmaları sonucunda Per Henrik Ling tarafından geliştirilen ilk modern Ankara masaj avantajları tekniğidir. Vücudun en büyük organına uygulanmasından dolayı zincir reaksiyonu uygulayarak, tüm vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu gerçeğine dayanmaktadır.

Leave a Reply