ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Fiziksel rahatlama yöntemlerinden biri olan masaj, eski zamanlardan beri vazgeçilmez bir terapötik yöntem olmuştur. İlk defa masajın yapıldığı süreçler 3000 yıla dayanmaktadır. İlk masaj işlemlerinin Hindistan ve Çin’de yapıldığı söyleniyor. Bu konudaki açıklamalar ilk olarak eski Yunanistan’daki Yunanlı doktorlar tarafından yapıldı. Ankara masaj hizmetleri ise bu işin profesyonel düzeyde geliştirilmiş halini yansıtmaktadır.

Masajın Tarihsel Gelişimi

Yunan uygarlığı, Kızılderililer, Persler, Çinliler, Mısırlılar ve Yunanlılar toplumda yıllarca masaj yaptı. Antik çağlarda bile, Ege bölgesinin medeniyetlerinde zeytinyağı kullanarak ve güzel bitkilerin kokan pek çok masaj yağı yapılıyordu.

Roma döneminde süren ve antik Yunan döneminde devam eden masaj süresinin devam etmesi, spor müsabakalarında ve Olimpiyat Oyunlarında rakipleriyle rekabet edebilecek kişilere kesinlikle uygulandı.

Buna ek olarak, sporcular, oyunlardan önce rahatlatıcı bir etkisi olan masaj yağlarıyla ovuşturdu. Homer tarafından yazılan eposlarda ünlü “Odessa” ve “Sonra İlyada” da, bu eposlarda tanımlanan insanların banyodan sonra vücutlarını güzel yağlarla ovuşturduğu söylenir.

Ülkemize baktığımızda, Ankara masaj salonu kültürü kendini hamam kültüründen bu yana gelen her detayın uzman eller ile şekillendiğini de bize göstermektedir.

Masajın Faydaları Nelerdir?

İç organlar için faydalıdır. Bir tür masaj olan tıbbi masaj, hem iç organlar hem de cilt üzerinde büyük etkiye sahiptir. Akciğerlerdeki mukus problemini çözmenin yanı sıra, kolonun hareketliliğini arttırır ve olası gaz problemlerinin çözümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu sorun çözüldüğünde, karın içindeki mevcut şişlik yok edilecek ve daha kolay sindirilecektir.

Kan dolaşımını hızlandırır. Masaj tarzına ve masaj tarzına, bazen tüm vücuda ve bazen yalnızca kullanıldığı bölgeye bağlı olarak kan dolaşımını, vücut sıcaklığındaki artış nedeniyle hızlandırır.

Hormon dengesi sağlanır: masajın nasıl yapıldığına bağlı olarak, bölgeye uygulanan basınç, bazı hormonların vücuda salınmasında bir artışla birlikte hormonal dengeleme masajına yol açar.

Cildi yumuşatır: cilde yapılan masaj terapileri, ciltteki kılcal damarları harekete geçirerek daha da genişlemelerine izin vererek daha fazla kan ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Kan dolaşımı artarsa, hücreler daha iyi beslenebilir.

Rahatlatıcı bir etkisi vardır: Bir masaj sırasında, vücutta, metabolizmanın doğal bir ürünü olan endorfinler salgılanır. Endorfin sekresyonu morfinden çok daha etkilidir.

Bu nedenle, masaj ve rahatlama olan herkes, rahatlama durumu vardır. Sadece fiziksel değil psikolojik durumu da hafifletebilen masajın durumu yan etkileri olmayan doğal bir terapidir.

Leave a Reply