ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Boyun Masajı Faydaları ve Riskleri Hakkında Yapılan Araştırma

Başta ofis çalışanları olmak üzere pek çok kişi boyun bölgesinde oluşan ağrılardan şikayet ediyor. Başın hareket ettirilememesi gibi sorunları da beraberinde getiren boyun ağrısı doğru şekilde uygulanan bir boyun masajı ile tamamen ortadan kaldırılabilir. Pek çok hekimin de önerdiği bu masaj yöntemi sayesinde gerginleşerek kasılmalara neden olan kasın rahatlatılması ve gevşetilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda damarların bir miktar genişlemesi ile boyuna daha fazla kan gitmesi sağlanıyor. Bu sayede şiddetli bir şekilde hissedilen ağrı yerini rahatlamaya bırakıyor.

Boyun Masajı Nasıl Yapılır?

Bu masaj yöntemi sayesinde artık kronik bir hale gelen boyun ağrısından dahi kurtulabiliyorsunuz. Fakat boyunda kireçlenme oluşması veya omurilikte bir problemin meydana gelmesi gibi nedenlerle oluşan boyun ağrılarının boyun masajı ile giderilmesi pek mümkün olmayacaktır. Bu durumda kişinin masaj salonlarına değil bir hekime görünmesi gerekmektedir. Aksi halde masaj uygulaması esnasında yapılan hareketler nedeniyle kişinin ağrıları daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu durumda tedavi süreci de uzayacaktır. Kaslar nedeniyle meydana gelen boyun ağrıları ise masaj sayesinde geçebiliyor.

Masöz tarafından uygulanacak olan boyun masajı için kişinin mutlaka yatar pozisyonda olması gerekmiyor. Oturma pozisyonunda da yapılabilen masajda önemli olan kişinin rahat ettiği pozisyonun bulunmasıdır. Bu masajda öncelikli amaç bölgenin çok hafif bir baskı ile ısıtılmasıdır. Birden baskı uygulanması ağrıların şiddetinin artmasına neden olabilir. Boyun bölgesi ısıtıldıktan sonra boyundan omuzlara doğru inen ikinci bir hareket uygulanır. Bu hareketin amacı gerginleşen kasların gevşemesini sağlamaktır. Kasların açılması ve aynı zamanda damarların genişleyerek boyun bölgesine daha fazla kan gitmesi sağlanır.

Parmakların boyun etrafında daireler çizmesi ile yapılan hareket kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede boyunda ağrılar hafifleyecektir. Ancak hafiflemenin hissedilmesi için bu hareketin en az 5 dakika boyunca yapılması gerekiyor. Olabildiğince kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanması gereken boyun masajı en etkili olan masaj yöntemlerinden biridir. Pek çok kişi düzenli olarak boynuna masaj yaptırmayı tercih ediyor. Böylece Hafta boyunca ciddi ağrılar yaşamak durumunda kalmadığı için günlük yaşamının bu arpılar nedeniyle olumsuz etkilenmesini de önlemiş oluyor.

Leave a Reply