ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kendinize Uygun İyi Bir Masaj Seçimi Nasıl Yapılabilir?

Bir masaj listesi gördüğünüzde gözleriniz kocaman açıldıysa ve ne seçeceğinizi bilmiyorsanız, bu makale tam size göre. İçinde popüler masajların özelliklerinden ve her birinden elde edilebilecek etkiden bahsedeceğiz.

Masajı genellikle sırtımızda gerginlik, yorgunluk, stres hissettiğimizde ve rahatlamak istediğimizde düşünürüz. Bununla birlikte, uygun şekilde seçilmiş bir masaj çeşitli hastalıklardan kurtulmaya, kilo vermenize, cildinizi sıkılaştırmaya, sağlıklı uyku ve hayattan keyif almanıza yardımcı olacaktır.

Manuel masaj teknikleri

Türü ne olursa olsun herhangi bir masaj, masaj tekniklerinin doğru kombinasyonunun doğru bir şekilde uygulanmasıyla faydalı olacaktır. Her müşteri için bir dizi seçerek, profesyonel bir masaj terapisti tarafından seçilecektir.

Başlıca masaj teknikleri şunlardır:

  • Öflöraj – Stroking (Sıvazlama)
  • Petrisaj – Kneading (Yoğurma)
  • Friksiyon (Basınç Uygulama)
  • Tapotmen (Darbeleme)

Genel sağlık için klasik masaj

“İyi bir masaj seçimi nasıl yapılabilir” sorusuna verilecek ilk cevap “klasik masaj” olacaktır. Klasik masaj, masajla tanışmaya başlayabileceğiniz en uygun seçenek olacaktır. Masör, çeşitli teknikler kullanarak tüm vücut ile yoğun bir şekilde çalışır. Masaj terapisti tüm vücut üzerinde çalışırken her seans 1-1,5 saat sürer.

Klasik masajın amacı, genel bir terapötik etki elde etmek, kasları uyarmak, kas spazmlarını gevşetmek, kan dolaşımını iyileştirmek ve lenf hareketini arttırmaktır. Ayrıca masaj sonrası cilt rengi, elastikiyeti ve tonusu artar.

İyi Bir Masaj Seçimi Nasıl Yapılabilir
Kendinize Uygun İyi Bir Masaj Seçimi Nasıl Yapılabilirsiniz

Selülit önleyici masaj

“Portakal kabuğu” olarak da tanımlanan selülit, kadınların korkulu rüyaları olmaya devam etmektedir. Kadınlar için selüliti ortadan kaldırmak ya da oluşmasını önlemek, her şeyden önemli hale gelmektedir. Bunun için doğru beslenme ve egzersiz ne kadar önemliyle Anti-selülit masajı yaptırmanızda o kadar etkili olacaktır.

“İyi bir masaj seçimi nasıl yapılabilir” sorusuna verilen cevap olarak klasik masajda, özel masaj teknikleri ve zaman zaman çeşitli esanslar kullanarak sorunlu bölgelerin (kollar, karın, uyluklar, kalçalar) kapsamlı bir şekilde özel selülit önleyici yağlar ya da kremler kullanılarak masaj yapılması yapılmaktadır.

Masörün görevi, elleriyle yağ hücrelerini parçalamak değil, yağ hücrelerinin aktif olarak kendi kendine yanmasını başlatmak. Bunun için sorunlu bölgelerde kan dolaşımını ve lenf akışını arttırmaktır. Bu nedenle uygun bir selülit önleyici masajın verdiği his ağrılı olmamalıdır. Etkiyi hissetmeniz gerekir, ancak şiddetli ağrı veya morarma olmaması gerekmektedir.

Lenfatik drenaj masajı

Akşam şişkinlik fark ediyor ve vücudunuzda 1-2 kg fazla kilonun “ekstra sıvı” olduğunu mu düşünüyorsunuz? Lenfatik drenaj masajı bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Masajın asıl görevi lenfatik bölgelerin çalışmasını uyarmak. Durgun lenfleri zararlı maddeler ve toksinlerle birlikte giderme sürecini başlatmaktır.

Aslında uygulanan tüm masaj türlerinde temel amaçlardan birisi lenf akışını harekete geçirmektir. Bunun için her masaj uygulamasında buna yönelik teknikler uygulanmaktadır. Fakat lenfatik drenaj masajın temel amacı ve odak noktası tam olarak bu konu olduğundan dolayı oldukça etkili bir yöntemdir.

Bu masaj türü genellikle kişinin kendi isteğiyle değil daha çok masaj terapistinin tavsiyesi üzerine uygulanmaktadır. Masajın sonucu, tüm metabolik süreçlerin, kan dolaşımının, fibroblast üretiminin yanı sıra kollajen, elastin ve hyaluronik asit sentezinin aktivasyonudur. Böyle bir masaj, kilo vermeyi amaçlayan diyetlere ve diğer prosedürlere iyi bir katkı olacaktır.

Leave a Reply