ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kahuna Masajı,
Kahuna Masajı Nedir,
Kahuna Masajı Nasıl Yapılır,
Kahuna Masajının Faydaları,
Kahuna Masajı Ankara,
Kahuna Masajı Hakkında Bilgi,
Kahuna Masajını Kimler Yapabilir,
Kahuna Masajı Yapılan Yerler,

Kahuna masajı, Hawaii Kahunalarının öğretilerine ve uygulamalarına dayanan eski bir terapötik masaj tekniğidir. Yerli Hawaiililerin dilinde “kahuna” kelimesi “gizli bilgi” anlamına gelen “huna” dan türemiştir. Başka bir deyişle, bir Kahuna, huna sanatlarının usta bir uygulayıcısıydı. Masaj, geleneksel olarak Hawaii Adaları‘nda Kahuna şifa sanatlarından biri olarak ve rahatlama amacıyla uygulanmıştır. Batı’daki Kahuna masajının da tedavi edici ve son derece rahatlatıcı olduğu söyleniyor.

Uzman bir uygulayıcı tarafından hazırlanan naturopatik bir tedavi planı ile ne sıklıkla kahuna masajı yaptırmanız gerektiğine kolayca karar verebilirsiniz. 

Kahuna masajını diğer masaj terapilerinden farklı kılan iki önemli husus vardır.

  1. Kahuna masajı, çok ritmik ve kuvvetli olduğunu bilmelisiniz. Uygulayıcı masanın etrafında ritmik olarak hareket ederken ellerini, dirseklerini, parmaklarını ve hatta ön kollarını kullanır. Daha önce kahuna masajı uygulatmış olan kişiler sık ​​sık, tek başına ritmik hareketlerin, geleneksel masajlardan gelen kas gevşemesinden farklı olarak derin bir gevşetici etkiye sahip olduğunu ifade etmektedir.
  2. Kahuna masajında ​​uygulayıcının enerjisi ve odaklanması çok önemlidir. Kahuna uygulayıcıları, Hawaii halkı için kutsal olan “aloha” ruhunun özü olan şefkat ve sevgi tavrıyla, tamamen masaj uygulanan kişiye odaklanacak şekilde eğitilmişlerdir.

Kahuna masajının genellikle bedeni, zihni ve ruhu iyileştirmek için tasarlanmış bütünsel bir doğal terapi olduğu söylenir. Masaj seansına başlamadan önce, uygulayıcı sizi tedaviyi istemenizin fiziksel ve duygusal nedenleri hakkında konuşmaya teşvik edebilir. Bunu yaparak, masaj başlamadan önce ihtiyaçlarınızı karşılamak için uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Uygulayıcının masanın etrafında sizinle ilgilenirken yaptığı ritmik “hula” tarzı hareketler de uygulayıcı ile danışan arasında bir uyum ortaya çıkartma amaçlıdır.

Kahuna masajının faydaları

Kahuna masajının lenfatik, dolaşım, solunum ve sindirim sistemleri gibi bazı insan vücudu sistemlerini uyardığı ifade edilmektedir. Ayrıca irritabl bağırsak sendromu, astım ve baş ağrıları gibi çeşitli rahatsızlıklar için terapötik bir yararı vardır. Ayrıca aşağıdakiler gibi belirli duygusal problemler için faydalı olduğu bilinmektedir:

  • Stres
  • Depresyon
  • Sıkıntı
  • Bitkinlik

Kahuna masajından yararlanmak için eski Hawaiililerin gelenek ve inançları konusunda eğitim almak gerekli olmasa da, bazı temel inançlarını anlamak, masajdan daha fazla faydalanmanıza yardımcı olabilir. Birçok yönden Kahunaların felsefesi diğer eski kültürlerin felsefelerine benzer. “Huna” kelimesi, iki eski Hawaii dilinin bir karışımıdır: erkek enerjisi anlamına gelen “hu” ve dişi enerjisi anlamına gelen “na”. Bir Kahuna masajı, geleneksel Çin Tıbbının “yin” ve “yang” (dişi ve erkek) enerjilerini dengelemek için tasarlanmasına benzer şekilde, iki iç enerjiyi dengeye getirmek için tasarlanmıştır.

Leave a Reply