ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kaliteli Bir Masaj Nasıl Olmalı?

Belki de masajdan daha keyifli bir tedavi yoktur. Ama “Kaliteli bir masaj nasıl olmalı” sorusu herkesin aklına gelen en önemli sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Masaj, ne anlama geliyor ve nasıl doğru şekilde yapılıyor? Bu yazımızda bunları ve diğer birçok soruyu cevaplayacağız.

Masajla ilgili en yaygın mitlerden biri, acıtmaması gerektiğidir. Ama acı nedir? Acı, vücudun dış saldırılara karşı korunması ve uyarılmasıdır. Bazı masaj terapistleri, iyi bir masajın kesinlikle acı verici olması gerektiği üzerinde duruyor olsalar da aslında bu durum tamamen yanlıştır. Vücut acı çekerken, masaj ona yardımcı olmaz. Aksine masaj terapistinin yaptığı her şeye direnecektir. Tabii olarak masaj sırasında ufak acılar yaşanabilmektedir fakat bu acının çok şiddetli ve sürekli olmaması gerekmektedir. Bu nedenle bedenle ortak bir dil bulmak son derece önemlidir.

Kaliteli Bir Masaj Nasıl Olmalı
Ankara Çankaya Kızılay Kaliteli Bir Masaj Nasıl Olmalı Sorusuna En İyi Cevap Bu Yazımızda

Masajda en önemli şey rahatlık hissidir. Hoş olmayan hisleri tamamen ortadan kaldırarak psikolojik olarak da kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Özellikle vücut üzerinde yapılan uygulamalar sayesinde hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak daha pozitif bir hale dönüşmeniz mümkün olacaktır.

Kaliteli bir masaj nasıl olmalı” sorusu aslında her masaj yaptırmayı düşünen kişi için sorulması gereken bir sorudur. Masaj ile vücut üzerindeki etkinin gücünü ve derinliğini kademeli olarak artırarak rahatlama sağlanmaktadır. Kaliteli masaj bir rahatlama ve huzur hissi vermeli, kesinlikle tüm vücuda fayda sağlayacaktır. Bu sayede kendinizi daha iyi hissetmiş olursunuz.

Selülit önleyici masaj

Burada selülit önleyici masajdan da bahsetmek gerekir. Birçoğuna göre ağrılı, güçlü ve sert hareketlere eşlik etmesi gereken masaj aslında budur. Bu muhtemelen en yaygın yanılgıdır ve güçlü etki sonucunda yağın parçalandığı fikrine dayanmaktadır. Çok sayıda uzmanın ifade ettiği gibi aslında, deri altı yağını doğrudan etkilemenin imkansız olduğu bilinmektedir. Yağ dokumuz stratejik bir rezerv ve yedek enerji kaynağıdır, içinde yağda çözünen vitaminler depolanır. Bu nedenle vücudumuzun onlardan kurtulması son derece zor olacaktır. Bu nedenle kilo vermenin ve selülitle mücadelenin zor ve uzun bir süreç olduğunu anlamakta fayda var.

Yağ dokusunun lipoliz süreçlerini başlatmak için, sinir ve endokrin sistemlerin koordineli eylemleri, kalori kısıtlamalı beslenme, artan fiziksel aktivite ve stresten kurtulma gerekli olacaktır. Bu uygulamalar yapılmadan zayıflama sürecinden bahsetmek mümkün olamayacaktır.

Masaj sadece lenf akışı üzerinde etki ederek kasları ve sinir sistemini uyarır ve böylece kilo verme sürecini başlatır. Bu insanı zayıflatan bütünsel bir süreçtir. Masaj sırasında acı içinde çığlık atarsanız ve vücudunuzda örneğin bir dayak sonrası gibi korkunç morluklar kalırsa, size faydasından çok zararı olan bir masaj uygulanıyor demektir. Bu da  “Kaliteli bir masaj nasıl olmalı” sorusunun doğal olarak bir cevabı olmayacak demektir. Masajın sizi iyileştirmesi gerekir, incitmesi değil.

Leave a Reply