ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Küba Masajı Nasıl Yapılır? Faydası Varmıdır? Nerelerde Yapılır? Sorularına En Güzel Yanıtlar Bu Yazımızda

Vücudumuzda ortaya çıkan toksinler, sağlığımızı ciddi bir şekilde etkileyen durumlardan birisidir. Özellikle bazı dönemlerde ortaya çıkan bu toksinlerin vücuda verdiği zararın kesinlikle göz ardı edilmemesi ve üzerinde ciddi bir şekilde durulması gerektiğini unutmamalısınız. İşte bu gibi durumlarda vücudumuzda ortaya çıkan toksinlerden kurtulmak için en faydalı yöntemlerden birisi Küba masajıdır.

Küba masajı, biriken toksinlerin başarılı bir şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olur. Burada ki en önemli husus ise bu masajın uzman birisi tarafından yapılıyor olmasıdır. Uzman masör tarafından yapılan Küba masajının sonrasında bu sorunlardan rahatlıkla kurtulmanız mümkündür. Özellikle sinir sistemine zarar verilebilmesi durumu söz konusu olduğundan dolayı, bu konuda gerekli eğitimi almamış olan kişilerin kesinlikle Küba masajını yapmaması gerekmektedir. 

Küba masajı, herhangi bir yağ ya da bitkisel öz kullanılmadan yapılan bir masaj türüdür. Fakat bazı durumlarda masaj yapılacak vücudun durumuna bağlı olarak çok az miktarda da olsa yağ ya da bitkisel özün kullanılabilmesi de mümkün olabilecektir.

Doğu kökenli bir masaj olan Küba masajı, aynı kökenden gelen Shiatsu masajına benzer bir şekilde uygulanmaktadır. Burada ki tek fark ise Shiatsu masajında olduğu gibi tek parmağın kullanılmıyor olmasıdır. Küba masajında farklı olarak masaj sırasında uzman, 3 parmağını kullanarak çalışmalarına devam eder. Vücudun belli noktalarına ve sinir uçlarına gerçekleştirilen bu ritmik hareketler sonucunda her bölgeye özel olarak masaj yapılmış olur.

Bu aşamada masaj işlemini gerçekleştiren uzmanın, bu konuda ki deneyimi oldukça önemlidir. Masaj yapılacak noktaların çok iyi bir şekilde bilinmesi ve bu noktalara gerektiği gibi müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Vücudun sinir sistemine yapılabilecek olumsuz bir hareket söz konusu olduğundan dolayı özellikle herkes tarafından yapılmaması tavsiye edilmektedir.

Bu durum aynı zamanda herhangi bir soruna neden olmasa bile gerekli işlemlerin yapılamaması ve vücutta biriken toksinlerin dışarıya atılamaması söz konusu olacağından dolayı, gerçekleştirilen işlem sadece para ve zaman kaybı olarak karşılık bulacaktır. Bundan dolayı masaj yaptırmadan önce mutlaka uzmanın bu konuda yeteri kadar deneyime sahip olup olmadığı ile ilgili olarak genel bir bilgilendirme talep etmelisiniz.

Leave a Reply