ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Lomi Lomi Nui Masajı Nedir,
Lomi Lomi Nui Masajı Nasıl Yapılır,
Lomi Lomi Nui Masajı Faydası Varmı?,
Lomi Lomi Nui Masajı Ne Sıklıkla Yapılmalı,
Lomi Lomi Nui Masajı Kadınlara Yapılırmı?,
Lomi Lomi Nui Masajı Erkeklere Yapılırmı?,
Lomi Lomi Nui Masajı Yapılan Yerler,
Lomi Lomi Nui Masajı Ankara,

Lomi lomi nui masajı, enerjiyi geri kazandırmak ve vücudu rahatlatmak için uygulanan masaj teknikleri, fındık yağları ve bazen dua, nefes ve dans unsurlarının bir kombinasyonunu kullanan geleneksel bir Hawaii masajıdır. Aynı zamanda ‘sevgi dolu eller’ masajı olarak da bilinir. Bu isim, Lomi lomi nui masajının ilkelerini anlamamıza daha fazla yardımcı olur. Masaj, danışanın gevşemesine ve besleyici dokunuşa teslim olmasına izin veren, sürekli, akıcı vuruşlarla kaslara nazikçe ancak derinlemesine etki eder.

Lomi lomi nui, anıların sadece beyinde ve zihinde değil, aynı zamanda insan vücudunun her hücresinde de depolandığı inancını taşımaktadır. Masajın uzun ve sürekli vuruşları, vücudun eski kalıplarını ve davranışlarını bırakmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Lomi lomi ne demek?

‘Lomi lomi’, Hawaii dilinde ‘ovma’ anlamına gelir ve terapistin parmakları, başparmakları, avuç içleri, kolları ve dirsekleriyle yapılan geniş, akıcı vuruşlardan meyana gelir. Uygulayıcı, hurma ve hindistan cevizi yağlarını genellikle lomi lomi masajında ​​nemlendirici olarak, vuruşları pürüzsüz tutmak ve cildi beslemek için kullanılır.

Birçok uzman, Lomi lomi nui’nin iyileştirme sanatının en eski Polinezyalı yerleşimciler tarafından Hawaii’ye getirildiğine inanırken, diğerleri bu sanatın antik Hawaii’den ve mistik Mu’nun mistik topraklarından taşınan ‘yaşayan aloha’ uygulamasıyla derinden aşılanmış olduğuna inanıyor. Hawaii lomi lomi nui masajı, Kahuna gövdesi olarak da adlandırılabilir.

Lomi lomi nui masajının faydaları

Lomi lomi nui, bedeni ve zihni bir bütün olarak ele almayı amaçlar ve aşağıda ki konularda faydası olur;

  • Gerilimden kurtulmak
  • Kan ve lenf akışına yardımcı olmak
  • Toksinlerden kurtulmak
  • Vücudu gençleştirmek
  • Rahatlamak
  • Kasların gevşemesine yardımcı olmak

Hawaii’de lomi lomi nui masajı, mide rahatsızlığı olan çocukları tedavi etmek ve doğum yapan kadınları rahatlatmak için kullanılıyor. Bir lomi lomi nui terapisti masajı uygularken doğrudan iyileştirmeyi değil, gerçekleşen iyileşmenin kolaylaşmasına ve bu iyileşmenin gerçekleşmesine yardımcı olacağına inanarak uygulamaya devam eder.

Masajda kullanılan yağların özellikle saçlara bulaşması ihtimali olduğundan masaj sonrasında duş almanız önerilmektedir. Bununla birlikte masaj yaptırılacak gün ağır yemekler yemekten kaçınılması ve alkol tüketilmemesi gerektiği vurgulanmaktadır. Hamile olan ya da hamilelik şüphesi olan bayanların da bu durumu mutlaka masaj öncesinde uygulayıcıya bildirmesi gerekmektedir. 

Geleneksel olarak lomi lomi nui masajı, danışanın yerde uzanması sağlanarak yapılır. Bununla birlikte, kendinizi geleneksel bir masaj masasında veya doğrudan vinil üzerine yatarken bulabilirsiniz. Lomi lomi nui iyileştirme uygulaması genellikle terapist ve danışan arasında bir sessizlik ortamında başlar, bazen terapistin elleri hafifçe alıcının sırtına yaslanır. Bu dinginlik anında, geleneksel bir lomi lomi nui uygulayıcısı dua ederek kişiyi rahatlatmaya çalışır.

Terapist, gerginlikleri ortadan kaldırmak için akıcı, ritmik vuruşlarla vücudunuzla sezgisel olarak çalışacaktır. Tedavi, vücudunuzun nasıl tepki verdiğine bağlı olarak yavaş ve rahatlatıcı veya daha hızlı ve daha canlandırıcı olabilir. Terapistin vücudunuzun iki farklı bölgesine aynı anda masaj yaptığını fark edebilirsiniz. Bu, beyninizin herhangi bir alana odaklanmasını durdurmak için yapılır ve bu durum rahatlamaya yardımcı olur. Bazen, etkiyi yoğunlaştırmak için lomi lomi nui masajı, aynı anda iki terapist tarafından da gerçekleştirilebilir.

Leave a Reply