ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

İçinde yaşadığımız dünyadaki en yaygın hastalık strestir. Zorlu bir ortamın bize dayattığı stres ile etkili bir şekilde baş etmek çok zor. Küçük bir masaj için kullanabileceğiniz araçlardan biri masajdır. Masaj Ankara bölgesinde uzmanlar tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır.

Masaj Yüzyıllar Boyunca Kullanılıyor

Masaj, yüzlerce yıldır, özellikle Çin, Mısır, Yunan, Hint, Japon ve Roma kültürlerinde birçok geleneklerde uygulanmıştır. Asya’da çocuklar, güç ve pozitif duygusal nitelikler kazanmak için yürümeyi öğrenene kadar masaj yapıyorlar. Masajın lenf dolaşımını ve kan dolaşımını düzenlediğine inanılmaktadır. Ancak son zamanlarda, masajın rahatlatıcı etkisine vurgu yapılmış ve psikolojik ve manevi yararlarına odaklanılmıştır.

Dokunmanın Birçok Avantajı Var

Genel olarak, dokunmanın birçok avantajı vardır. İnsanlara bağlanma, oksitosin hormonunun salgılanmasına neden olur; bu stresi azaltır ve kaygıyı azaltır. Dokunmak aynı zamanda insanların davranışlarını da etkiler ve duygularla iletişim kurar. Kütüphanede yapılan bir araştırmada insanlar, zamanlarının en iyi bölümünün, birinin yanlışlıkla hedefe çarpması ve fiziksel temasın insanların bilinçaltında büyük bir etkisi olduğunu söylüyor. Masaj Ankara çalışanlarının mutlaka belgelerini de sorgulamayı ihmal etmeyin deriz.

Fiziksel Teması Olmayan Bebeklerin Beyni % 20 Daha Küçüktür

Araştırmacılar, bebek olduklarında, daha fazla insanın kucaklama ya da dokunma, büyüdüklerinde daha az agresif ve ilgi çekici olduklarını ve daha güvenli olduklarını söylüyorlar. Ayrıca, fiziksel teması sık olmayan çocukların beyninden% 20 daha küçük olduğunu iddia ediyorlar.

30 Dakikalık Masaj İle Harikalar Yaratılabilir

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 30 dakikalık bir masaj harikalar yaratabilir çünkü dokunmanın kendisi duygusal ve fiziksel reaksiyonlara neden olur. Masaj anksiyete ve depresyonu hafifletir, ağrıyı hafifletir, uykuyu düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, adet ağrısını hafifletmeye yardımcı olur, zihinsel uyanıklığı arttırır, baş ağrısını azaltır, lenfatik sızmayı iyileştirir ve kan akışını iyileştirir.

Masajın Psikoterapiye Benzer Bir Etkisi Vardır

Diğer faydalar gevşeme, gelişmiş kan dolaşımı, düşük stres hormonu seviyeleri ve genel refahı içerir. 37 bilimsel çalışmanın genel sonuçlarına göre, gözle görülür etkilere ek olarak, düzenli olarak masaj yapılması halinde, psikoterapiye benzer bir etki yaratır. Bu etkileri siz de almak isterseniz masaj Ankara uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Stres Hormonlu Sırt Masajı Kortizolü Azaltır

Depresyon ve uyum bozukluğu olan hastalarda, 5 gün boyunca günlük olarak uygulanan 30 dakikalık sırt masajı, stres hormonu kortizol seviyesinin düşmesine neden olmuştur. Ayrıca, masaj alan hastaların depresyon ve anksiyete düzeylerinde anlamlı bir azalma olduğu ve uyku kalitesinde anlamlı bir iyileşme olduğu tespit edildi.

Leave a Reply