ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Üzerine

   Masaj hakkında bugüne kadar birçok şey yazılıp çizilmiştir. Bazılarımız inanır bazılarımız pek fazla inanmaz, para tuzağı olarak görür.

   Masaj sadece insan vücudu üzerinde değil, birçok canlı organizma üzerinde rahatlama hissi verir ve faydası dokunur. Masaj eylemini tanımlayacak olursak kısaca şöyle dememiz yeterli olacaktır diye düşünüyorum; çeşitli metotlar kullanılarak insan vücudunda ki bozuklukları gidermeye yardımcı olan bir faaliyettir. Metotlarını aslında hepimiz az çok biliriz. Nasıl mı? Çünkü hepimiz hayatımızın bir evresinde büyüklerimizin omuzlarına masaj yapmışızdır. Sık, gevşet, ovala, hafifçe vur. Pek tabii teknikler sadece bunlarda ibaret değil ama bunlar sık sık kullanılır. Ankara masaj salonlarında çokça sık rastladığım bir durum. İşin ehlileri Ankara masaj salonlarında diyebilirim. Masaj aslında yeni yeni yaygınlaşan bir olaydır. Ama masajın tarihine baktığımız zaman ta Hititlere kadar dayandığını görebiliriz. Taştan yastık yapıp kan dolaşımlarını uykuda iken sağlıklı bir biçimde dolaşmasını sağlıyorlarmış. Ayrıca insan vücuduna iyi gelen çeşitli taşlar keşfedip bunu bugünlere ulaştırmayı başarmışlardır. Ankara masaj gerçekten işinin hakkını vererek yapıyor. Son derece profesyonel insanlardan oluşmuş uzman kadro size unutamayacağınız bir deneyim ve rahatlama hissi vaat ediyor. Masajın faydalı bir şey demiş iken şunları da ekleyeyim, insan vücuduna ihtiyacı olduğu anda çok faydası dokunacak bir eylemdir tabii işini profesyonel yapan bir eleman ise, günün stresini atmanıza yardımcı olur. Kan dolaşımınızı hızlandırır, kan dolaşımınız artınca doğal olarak daha çok oksijen beyninize ulaşır ve daha da sağlıklı düşünmenize yardımcı olur. Rahatlama hissi verir bunu da vücudumuz da ki endorfin adlı hormon uyarılınca hissederiz. Daha sayamayacağım birçok fayda var. Emin olun masaj Ankara harika bir yer.

   Bütçemizin el verdiği üzere masaj yaptırmalıyız. Bilimsel olarak da ispatlandığı üzere masajın insan vücudu üzerinde bir çok faydası mevcut. Kaliteli bir yaşam sürmek istiyorsak masaj şart.

MASAJ ÇEŞİTLERİ

Bizim bildiğimiz gibi masaj o kadar da basit ve kolay bir konu değildir. Herkesin şayet masaj yaptırıyorsa sağlıklı bir masajı hakettiğini bilelim. Çok çeşitli masajlar ile bu sağlıklı etkiyi alabilirsiniz. Peki nelerdir bu masaj çeşitleri?

Acupressure, bu masaj Çinliler tarafından ‘iğnesiz akupunktur’ olarak da adlandırılır. Bu teknikte, enerji kanallarından oluşan görünmez bir sistemin belli noktalarına derin parmak basısı uygulanır. Bu noktalar doğrudan vücudun belli organ ve bezlerine bağlı olduğundan, enerji akımında rahatsızlık duyulur. Akubası, sıkışmaları giderir ve enerji akımını artırarak stresi azaltır.

Aromaterapi, size tropikal bir hava yarattığı çok aşikardır ayrıca bileşiminde bitki özlerinin bulunduğu son derece doğal bir masajdır. Bu teknik, tedavi ve gençleştirici amaçlı olarak bitki öz yağlarının masajda kullanılması esasına dayalıdır. Antik Mısır, Hindistan ve Uzakdoğu’dan gelen bu teknik yüzyıllardır stresi azaltmak, rahatlamak için kullanılmıştır.

Bowen masajı, Tom Bowen’dan ismini alan bu teknik, bir seri masaj hareketi sırasında dinlenme süreleri verilerek vücudun tedavi sürecini algılamasını sağlamak konseptini taşır.

Sıcak taş tekniği, bu teknikte kullanılan ısıtılmış taşlar vücudun belirli yerlerine yerleştirilir ve hafif basılar uygulanarak yerleri değiştirilir.

Sandalye masajı, 10-20 dakikalık hafif bir masaj türüdür. Bu masaj, özel tasarlanmış rahat bir sandalyede tamamen giyinik olarak uygulanır.

Derin dokunuş masajı, kalın kasların derinliklerine ulaşmak için uygulanan bir masajdır. Belli bölgelere uygulanır ve amacı kas dokularının toksinlerden arındırılarak rahatlatılmasıdır.

Reiki masajı, evrensel yaşama enerjisi anlamındaki reiki masajı; ellerin vücuda belli pozisyonlarda hafifçe bastırılmasıyla ‘yaşama enerjisi’ akımı gerçekleştirilir. Ağrı giderici, canlandırıcı, tedavi edici ve moral kazandırıcı etkileri vardır.

Spor masajı, belki de en çok bilinen masajlardan olan spor masajı; sporcuya uygulanarak performansı yükseltme amacını güder. Yorgunluğu giderme, esnekliği artırma ve sakatlığı önlemek için yapılır.

İşte bu masaj türlerinin hepsini Ankara masaj salonlarında bulabilir ve rahatlıkla hepsini yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz. Ankara masaj salonları işinin ehli masajcılarıyla ilk tercihlerinizden olabilir.

Leave a Reply