ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da ve Tüm İlçelerinde Masaj Salonu Seçerken Tavsiye Arayanlar İçin

Masaj salonu seçerken tavsiye arayanlar için çok fazla tavsiyede bulunmak mümkündür. Bununla birlikte belirli noktalarda değerlendirme yapmanız doğru karar vermenizde de etkili olacaktır. Bundan dolayı masaj salonuna gitmeden ya da hangi masajı yaptıracağınıza karar vermeden önce mutlaka bu tavsiyeleri incelemelisiniz.

Koku

Birçok masaj terapisti, masaj odasının hoş kokularla donatılmasını gerekli görür. Aslında bu hoş kokuların belirli bir oranı aşmaması gerekmektedir. Çünkü bir koku ne kadar hoş olursa olsun yoğunluğu fazla olursa insanı rahatsız edebilir. Ayrıca bazı kişilerin kokulara karşı alerjisi olabilmektedir. Bundan dolayı masaj terapisti masaj öncesinde danışanının herhangi bir rahatsızlığı olup olmamasını öğrenmeli ve ona göre bir koku tercihi yapmalıdır. Bu açıdan ele alındığında masaj odasının hoş bir kokuya sahip olması avantaj olacaktır fakat bu konuda oldukça dikkatli olunmalıdır. 

Masaj masası

Masaj masası sabit veya taşınabilir olabilir. Masaj terapistinin boyuna doğru bir şekilde ayarlanmalı ve tüm antropometrik parametrelerini dikkate almalıdır. Masaj masajı, özellikle masaj salonu seçerken tavsiye arayanlar için ilk olarak değerlendirilebilecek bir kıstas olabilmektedir. Masaj masasının son derece konforlu olması ve özellikle de hijyenik olması gerektiğini asla unutmamalısınız.

Çarşaf ve havlular

Çarşaf ve havlular için iki farklı seçenekten birisini kullanabilirsiniz. Birinci seçenek normal çarşaf ve havlular olacaktır. Bunları her masajdan sonra mutlaka yıkamalı ve gerekli dezenfektan işlemleri yapılmalıdır. Bu durum her bir masaj için tekrarlanacağından biraz yorucu olabilir. İkinci seçeneğiniz ise kullan at şeklinde kullanılan kağıt çarşaf ve havlulardır ki aslında en fazla tercih edilmesi gereken de budur. Bu durum özellikle danışanlar açısından oldukça gönül rahatlığına yardımcı olacaktır. Birçok masaj terapisti uzun süredir tek kullanımlık çarşaf ve havlulara geçmiştir. Bu, masaj terapistinin görevini büyük ölçüde kolaylaştırır ve müşteriler tarafından her zaman çok iyi karşılanır.

Dezenfektanlar

Masaj salonu seçerken tavsiye arayanlar için dezenfektan konusunu da iyi araştırmaları tavsiye edilmektedir. Masör, müşteri gelmeden önce tüm çalışma yüzeylerini temizlemek ve dezenfekte etmekle yükümlüdür. Bunun için masaj masasının ve koltuk başlığının yüzeyi özel solüsyonlarla temizlenmelidir. Aynı şekilde cihazların ve kullanılan diğer aparatların yüzeyleri de temizlenmelidir. Bir masaj seansından önce masörün elleri her zaman klorheksidin veya sterilyum ile temizlenmelidir.

Aparat

Her masaj terapistinin odasında, görevini kolaylaştıran cihazlar bulunmalıdır. Müşteriler farklı boyutlarda ve yapılarda gelirler ve masaj terapistinin elleri aynıdır ve bazen korunmaları gerekir. Vakum kutuları, masaj eldivenleri, eldivenler, çubuklar, titreşimli masaj aletleri vb. aparatlar bulundurmalıdır. Ayrıca aroma yağları kullanılarak rahatlatıcı bir masajın uygulanmasına olanak sağlayabilir.

Leave a Reply