ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Yapılmadan Önce Neler Yapılmalı

Yapılan masajın daha etkili olabilmesi için önceden bir takım hazırlıklar yapılması gerekmektedir, bu yüzden masaja hazırlık adı altında masaj için geri ortamı sağlamak gerekmektedir. Bu yazımızda masaj için en uygun ortam nasıl hazırlanır bu konuya değineceğiz.

  • Masaj yapılacak odanın daha önceden havalandırılmış olması gerekmektedir, bu sayede temiz hava partnerin üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Oda sıcaklığını ayarlamak mümkün ise 22 derece en uygun olanıdır, 22 derece altı veya üstü sıcaklıklar önerilmez.
  • Fazla soğuk bir ortamda masaj yapılmamalıdır, soğuk odada kaslar yeterince gevşeyemeyecek ve olması gerekenden fazla kasılacaktır. Fazla sıcak bir ortamda ise vücut terleyecek ve masajdan yeterli şekilde verim alınamamasına yol açacaktır. Odada bulunan ışık ise masörü ve partneri rahatsız etmeyecek bir düzeyde ayarlanmalıdır. Dilendiği taktirde kokulu mum veya tütsü kullanılarak bulunan ortama değişik bir hava katabilirsiniz.
  • Masajdan daha olumlu bir sonuç alınabilmesi için uygun bir müzik hazırlanabilir, bu sayede vücudun dinginliği artacak ve masajdan daha olumlu sonuç alınacaktır.
  • Daha önce söylediğimiz gibi terli bir vücut masajdan olumlu sonuç alınamamasına neden olabilir, bu yüzden masaj öncesinde ılık bir duş almanız önerilir. Duş sonrasında masaj yatağına ıslak bir şekilde uzanmanız benzer problemlere yol açacaktır. Bu nedenle vücudunuz olabildiğince doğal kuruluğunda ve nemliliğinde kalmalıdır.
  • Son olarak ise tok karın ile yani dolu bir mide ile masaj yaptırmak uygun değildir; masaj yaptırmadan minimum 1-2 saat önce yemek yeme işlemini kesmelisiniz.

Ankara masaj salonlarından ise masaja hazırlık hakkında detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır, Ankara masaj salonlarını ziyaret ederek uygun ortamı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Masaj Yöntemleri

Doğru yapılan profesyonel bir masajın çoğu ağrılara ve hastalıklara iyi geldiğini biliyoruz, fakat masajı doğru ve profesyonel bir şekilde yapabilmek için masaj yöntemlerini ve tekniklerini de iyi derecede bilmek gerekiyor, şimdi sizler için hazırladığımız profesyonel masaj yöntemleri ve teknikleri sayesinde sizlerde doğru masaj nasıl yapılır öğrenebileceksiniz.

Kulaklarınıza masaj yaparak baş, boyun, bel, sırt, bacak, kalça, ayak ve omuz ağrılarınızı dindirebileceksiniz, nasıl mı? Sadece kulaklarınıza doğru bir şekilde masaj yaparak. Öncelikle yapmanız gereken şey kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına almak, daha sonra kulak kepçesinden başlayarak bütün gücünüzle dayanabildiğiniz kadar sert bir şekilde kulaklarınıza masaj yapın. Önceleri bazı bölgelerde acıma meydana gelecektir, bunun nedeni ise bedende ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks bölgeleri olmasıdır. Çok kısa bir süre içerisinde bu ağrılar kaybolacaktır, sizin bu masaja 2-3 dakika dayanarak yapmanız yeterli olacaktır. Fakat isterseniz uzatabilirsiniz, uzatmanızda her hangi bir sakınca yoktur masajın sonlarına doğru vücudunuza bir sıcaklığın yayıldığını ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Bu uygulamanın hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır, bu uygulamayı her zaman her yerde zaman aralığı olmadan kendinize ve yakınlarınıza uygulayarak rahatlatabilirsiniz. İsterseniz ankara masaj salonlarındaprofesyoneller eşliğinde de bu seansı yaptırmanız mümkün olacaktır. Çok üşüdüğünüzde veya yorulduğunuzda, uzun araba yolculuklarında mucize olan bu uygulamayı kullanmanızda hiçbir sakınca olmayacaktır.

Masajın mucizevi bir etkisi olduğunu artık hepimiz biliyoruz, dilerseniz kendi kendinize masaj yaparak rahatlayabilir dilerseniz ankara masaj salonlarında profesyoneller eşliğinde masaj yaparak ağrılarınızdan ve varsa hastalıklarınızdan rahatça kurtulabilirsiniz, tek yapmanız gereken masaj yapmak. Bir çok derde deva olan mucizevi parmaklar sayesinde ağrısız bir yaşam yaşamak hayal değil.

Leave a Reply