ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Ofis de Masaj Nasıl Yapılır? Ofis Masajı Nedir Kimlere Uygulanır.

Ofis masajı veya kurumsal masaj, genellikle çalışanlar için iş yerlerinde sağlanan masaj hizmetlerini ifade eder. Bu, hem oturarak masajı hem de klasik masaj yatağı masajından oluşabilmektedir. Ofis masajı, genellikle uygulanacak olan ofisin büyüklüğüne ve çalıma temposuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Masaj programları, katılımcıların düzenli masaj hizmetleri almalarına olanak tanır ve bu da masajın toplu faydalarını deneyimlemelerine yardımcı olur. 

Özellikle büyük ve kurumsal firmalar tarafından tercih edilen ofis masajı sayesinde, çalışanların sağlık durumlarının iyileşmesi, stres ve yorgunluk seviyelerinin düşürülmesi sağlanırken aynı zamanda kondisyon, konsantrasyon ve dikkatinin artması sağlanmaktadır. Bu durum aynı zamanda performans olarak da olumlu sonuçların elde edilmesine yardımcı olmaktadır. 

Bir masaj etkinliği, masaj terapistlerinin tek bir gün veya etkinlik için bir grup insan üzerinde çalıştığı tek seferlik özel bir durumdur. Bu, bir şirketin yaz partisi, bir çalışan takdir günü veya bir sağlık fuarı gibi bir şey olabilir. Ayrıca önceden ayarlanmış bir masaj programı olabilir veya sürpriz bir şekilde de yapılabilir. Masaj etkinlikleri çalışanların morali için harikadır ve kutlama yapmak için herhangi bir nedene eğlenceli bir katkı sağlar.

Bir ofis masajı programına başlarken, bir araya getirilmesi gereken bazı detaylar vardır. Birlikte çalıştığınız masaj şirketi veya terapist, bu planlarda size yol gösterecektir. Program başladıktan sonra, lisanslı bir profesyonel masaj terapisti, iş yerinize düzenli bir programla ulaşacaktır. Kendi masaj masalarını veya masaj koltuklarını getirecekler ve önceden belirlenmiş bir yere (genellikle boş bir ofis veya toplantı odası) kurulum yaparak hazırlık yapacaklardır. Çalışanlar daha sonra belirlenmiş bir programa göre sırasıyla masaj yaptırmaya gelirler. Masajın türüne ve şirket için oluşturulan masaj programına bağlı olarak, masajlar 15 dakikadan bir saate kadar sürebilir.

Bir masaj etkinliği ayarladığınızda, masajın ne zaman yapılmasını istediğinizi ve etkinlikte kaç kişi olacağını masajı uygulayacak olan kişiye söylemeniz gerekir. Kaç masaj terapistine ve ne kadar süreyle ihtiyacınız olacağını siz belirleyeceksiniz. Hafta boyu süren bir sağlık fuarı gibi çok günlük bir etkinliğiniz varsa, her gün için masaj terapistinizin programını belirlemeniz gerekir.

Faydaları

Şirketler, birçok nedenden dolayı çalışanları için ofis masajı hizmeti vermektedir. Genel olarak masajın sayısız fiziksel faydasına ek olarak, ofis masajının şu faydaları olduğu bilinmektedir;

  • Üretkenliğin artması
  • Stresin azalması
  • Sağlık masraflarında azalma
  • Daha az tekrarlayan zorlanma yaralanması
  • Çalışan moral ve motivasyonunun artması
  • İş gücünün artması
  • Personelin zinde kalması

vb bir çok faydası sayılabilir. Ankara işyerinde masaj, ankara ofiste masaj, ofiste masaj hizmeti,

Leave a Reply