ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Sandalyede Masaj Nasıl Olur Sedyeden Farkı Varmıdır?

Sandalye masajı, çoğu yönden klasik masaja benzer, ancak masaj yapılacak kişinin bir alana uzanmak yerine başlarını ve göğsünü desteklemek için bir ped ve yüz beşiği ile donatılmış özel bir sandalyede diz çökmesi yeterli olacaktır. 

Pek çok teknik ve ekipman tasarımı, uygulamanın muhtemelen erken versiyonları olduğundan, sandalye masajının kökenleri tam olarak net değildir. Bununla birlikte, en belirgin ve kesin bilgi olarak 1968’de David Palmer tarafından uygulanmaya başlandığıdır. Masaj sırasında sandalye kullanmanın amacı, danışanın rahatlamasını arttırmak ve bir şekilde dik ve oturma pozisyonunda hizalı kalmasına sağlamaktır.

Diğer masaj türlerinde mahremiyet gereklidir çünkü masajın yapılması sırasında danışanın vücudun belirli bölgelerine erişilebilirlik sağlamak için giysileri tipik olarak çıkarılır. Sandalye masajı öncelikle vücudun üst ekstremiteleri ve uzuvlarıyla ilgilendiğinden, müşterinin kıyafetleri her zaman üzerinde kalır. Bu sayede herhangi bir şekilde üzerinizi çıkarmanız gerekmez.

Sandalye masajı nasıl yapılır?

Sandalyede masaj, klasik masajda olduğu gibi aynı özen ve önlemler alınarak profesyonel uzman tarafından yapılır. Masaj terapistleri müşterilere hedeflerini ve fiziksel durumlarını sorarak ön bilgi alırlar. Kısa bir konuşmadan sonra, koltukta yüzü öne doğru otururlar ve rahatlık için ayarlamalar yapılır.

Masaj genellikle üst sırttaki büyük kas gruplarıyla başlar ve alt sırt, omuzlar, boyun ve kollara doğru yayılır. Büyük kas grupları, genellikle ağrı bölgesi olan daha küçük kasları desteklediği için ideal bir tekniktir. Masaj terapistleri, müşterinin fiziksel tepkilerine ve en iyi hissedeceğine inandıkları şeye göre farklı masaj türleri uygulayabilir.

Tüm vücut masajları 30 dakikadan bir saate kadar sürerken, çoğu sandalye masajı sadece 10-20 dakika arasında tamamlanmaktadır. Tabi bu süre ihtiyaca göre değişebilir. Masaj tamamlandığında, ekipman sterilize edilir ve bir sonraki kişi için hazırlanır.

Sandalye masajı nerelerde yapılabilir?

Aşağıdakiler dahil, ekipmanın bulunduğu her yerde sandalye masajı yapılabilir; Özellikle Sandalye Masajının tercih edildiği yerler İşyerleri Ofisler ve Evde Masaj alanlarıdır.

  • Ofisler
  • Alışveriş merkezleri
  • Konferans merkezleri
  • Günlük kaplıcalar
  • Kolejler
  • Kuaför salonları
  • Kitaplıklar
  • Evler
  • Sağlık kulüpleri

Sandalye Masajının Faydaları

Kas gerginliği, doku bağlanması ve kas düğümlenmesi gibi olumsuz fiziksel etkiler baş ağrısına ve eklem rahatsızlığına neden olabilir. Hasar, tedavi edilmezse uzun vadeli etkilere neden olabilir. Konfora ve genel sağlığa öncelik vermek, yüksek bir yaşam kalitesini sürdürmenin hayati bir parçasıdır.

Sandalye masajları üst vücutla sınırlıdır, ancak faydalar tam vücut masaj versiyonlarına benzer ve stres azaltma, artan dolaşım, fiziksel esnekliği arttırma, daha canlı bir bağışıklık sistemi, ağrı kesici, daha derin uyku, geliştirilmiş atletik performans, daha parlak bir ruh hali ve daha iyi kronik hastalıklar için oldukça etkilidir.

Leave a Reply