ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ülkemizde Masaj Hizmeti Nerelerden ve Nasıl Alınmalı Sorularına Sizler İçin Araştırma Yaptık

Spa Masaj Merkezleri ve Masaj salonları yoğun geçen, yorucu, bunaltıcı iş hayatından kendini atıp bir nebze de olsa rahatlamak isteyenlerin vazgeçilmez mekanıdır. Hafta sonlarını aileleriyle geçirmenin yanında alternatif olarak yapılabilecek en güzel ve en sağlıklı aktiviteler den birisidir.

Masajın faydaları çok fazladır. Eklem rahatsızlıkları, selülit, uykusuzluk ve daha bir çok rahatsızlığa iyi gelir. Kabızlık ve astıma dahi iyi gelmektedir masaj. Böyle bir nimet bizlere sadece bir masaj salonu ve spa masaj merkezi uzaklığında. Fakat ülkemiz insanı masaj salonlarına farklı gözle bakmakta malesef. Tabi ki bu masaj salonlarının arasında işini farklı şekillerde yapanlar olsa da bir genelleme yapmak çok büyük bir haksızlıktır masaj ve masaj salonları için.

Masaj aynı zamanda sportif faaliyetlerden sonra yapılması gereken aktiviteler den biridir. Çoğu spor kulübünün masörleri olması da bunu kanıtlar niteliktedir.Örneğin; Büyük Spor Kulübleri bu sene kulübünün bünyesine yurtdışın dan çok iyi masörler ve fizyoterapistler getirmiştir. Kulübün geçtiğimiz sezon sakatlık sorununu minimum seviyede yaşamamasının en önemli sebeplerindendir bunlar. Sporda vücudumuzu sağlıklı tutmak için beslenmemize ne kadar dikkat ediyorsak vücudumuzun canlılığı için masaja da o denli dikkat etmemiz gerekmektedir.

Ülkemizde masaj salonu sayısı maalesef çok azdır. Örneğin; Tayland’da kimi sokaklarda 4-5 tane masaj salonu görebilirsiniz. Ama ülkemizde masaj salonu daha çok üst tabakaya hitap ettiği için belli yerlerde az sayıda bulunmaktadır. Masaj salonlarının üst tabakadan çıkıp da bütün kesimlere hitap etmesi için Sağlıklıcılar başta olmak üzere diğer yetkililerinde harekete geçmesi gerekmektedir. İnsanlar saçma sapan ne olduğu belirsiz masaj makinelerine yönlendiriliyor. Bu makinelerinde boş masraf ve işe yaramaz olduğu bir süre sonra anlaşılıyor ve pişmanlık duyuluyor alan tarafından. Halbuki bu makinelere verilen paralar yerine insanlar masaj salonlarına veya spa merkezlerine yönlendirilirse daha faydalı ve sağlıklı olmaz mı? Böylelikle masaj salonları ve spa masaj otelleri daha çok açılmaya başlar ve daha çok insanın hizmetine girer. Spa Merkezlerinde ve Masaj salonlarında çalışmak isteyen insanlara istihdam da sağlanır aynı zamanda.

Yine de masaj salonlarını da tercih eden insanlarımız olduğunu düşünerekten İstanbul’da ve Ankara‘da gidebilecekleri çok güzel kaliteli ve iyi masörleri olan masaj salonları ve spa merkezleri bulunmakta.

Leave a Reply