ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Yüz Masajı Nedir Nasıl Uygulanır?

Masaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de yapılan bölge ve yapılış şeklidir, kullanılan ara maddelerin yoğunluğu ve yapılan bölge önemlidir. Yüz masajında yapılabilecek bölgeler ve kaslar şu şekildedir.

  • Çene çevresi
  • Ağız çevresi
  • Burun çevresi
  • Göz çevresi
  • Alın çevresi

Yüz masajı uygulaması nasıl yapılır

Partnerin duracağı doğru pozisyon: Sırt üstü yatar durumda olmalı ve başının altında yastık bulunmalıdır.

Masörün duracağı doğru pozisyon: Partnerin baş tarafında ve ayakta durmalıdır.

Çene: Masörün her iki elide çene altından başlamalı ve derin öflorajla şakaklara doğru ilerlemelidir, masör baş parmakları ile şakaklarda friksiyon yapmalıdır. Yüzeysel yapılan öflorajlarda çene altına fazlada 3-5 defa gidilir.

Ağız: Masör her iki ile baş parmaklarını kullanarak dudakların üstünde ve diğerleri altta olacak şekilde ağzı çevreleyerek masaja başlamalıdır. Masör şakaklara giderken derin öfloraj yapmalıdır. Masör şakak kısmında birkaç defa friksiyon yapmalıdır ve daha sonra yüzeysel öfloraj yaparak başlangıca dönmelidir. ( 3-5 tekrar. )

Burun: Burnun her iki yanına elin ikinci ve üçüncü parmakla¬rı yerleştirilerek başlanır. Buradan şakaklar ilerlenir, friksiyon yapı¬lır. Yüzeysel öflorajla dönülür. 3-5 tekrar.

Yüz çevresinde bulunan diğer bölgelere de bu şekilde uygun aroma ve uygun yağ oranı ile masaj yapılmalıdır. Yapılan masajlar titizlikle yapılmalıdır ki etkili olsun. Diğer türlü aroma ve yağ oranına dikkat edilmemesi durumunda yapılan masajların her hangi bir etkisi olmayacaktır çünkü fazla yağ oranında el sadece deri üzerinde git gel yapacak ve gerekli sinirlere denk gelmeyecektir. Bu yüzden bazı ince noktalara çok titizlikle dikkat edilmesi gerekilmektedir. Daha fazla ayrıntılı bilgi için Ankara masaj salonlarını ziyaret edebilirsiniz.

Masajın Uykusuzluğa Etkisi

Eğer bir kişi uykusuzluk çekiyor ise masaj bunun en iyi çözüm yollarından bir tanesi olabilir, yatmadan önce yapılacak genel bir masaj kuşkusuz bir şekilde kişiyi uykuya götürecektir. Bu sonuç kesin olduğu kadar çabuktur da, partner yapılacak olan ilk masaj seansı sonrasında bütün gece güzel bir uyku çekecektir. Bu masajın hiçbir yan etkisi olmadığı için bütün uyuşturucu maddelerinden de üstündür. ( Dr. William Murrel, F.R.C.P Massotherapeutics, 1889).

Uykusuzluk problemi olan bir kişinin bu probleminden kurtulana kadar yatmadan önce düzenli olarak genel bir masaj yapılmalıdır, bu sayede kişi uykusuzluk probleminden kurtulabilir. Masaj yapılacak kişi yatağında uzanıyor olmalıdır ki masaj esnasında rahatça uyuya kalabilsin ve masör uyuya kalan kişiyi o şekilde bırakabilsin.

Kuşkusuz ki masajın en tatmin edici yanlarından bir tanesi de insanı uyutmasından ziyade rahatlatarak uyutmasıdır. Partnerinizin yavaş yavaş gözlerinin kapandığını seyretmek, sonrada onu deliksiz ve çok rahat bir şekilde uyuya kaldığını seyrettikten sonra oradan yavaş yavaş ayrılmak insana öyle bir haz verir ki ! Bunu başarmak her ne kadar biraz zaman alsa da bunu denediğinizde hemen hemen her zaman olumlu sonuç verdiğini görüp yaşayacaksınız.

Bazı partnerler gevşemede çok zorluk çekerler, arkadaşlarınız veya müşterileriniz ilk yaptığınız masajların sonunda uyuya kalmıyor ise sakın vazgeçmeyin. Devam etmelisiniz, belki de bir sonraki masajınızda onu uyutacak hareketleri yakalayabileceksiniz. Yine de bir çok masaja uyuyarak cevap verir, masaj yaptığınız kişi muhtemeli çok yüksek hemen uyuya kalacaktır.

Ankara masaj salonlarında bu iş için eğitilmiş profesyonel masörler eşliğinde masaj yaptırabilirsiniz, dilerseniz ek bir ücret ile evlere davet şeklinde çalışan masörlerde bulunmaktadır.

Leave a Reply