ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj yaptırmak günümüzde erkeklerin en çok tercih ettiği rahatlama metotlarından birisidir. Çin, Uzak doğu’da uygulanan bu yöntem, Batıkent masaj salonu ile hayat buldu. Temizlik konusunda sorunsuz olan firmanın özel olarak hazırlanmış odaları var. İster seans ister ful paket olarak masaj olabilirsiniz. Üstelik tek bir uygulama türü de söz konusu değil. Çok değişik opsiyonlar sunuluyor.

Masajın Uygulaması Nasıl Olur?

Batıkent masaj salonu uygulamasına baktığımız zaman şu aşamaların olduğunu söylemek gerekiyor;

  • Artık klasik olarak tanımlanan masajda, bu işlemi yapacak olan bayan masöz ellerini ve buna ek olarak parmaklarını kullanır. Zaman zaman dirseğiyle daha iyi hissetmenizi sağlar ve bu şekilde harika bir sonuç alırsınız.
  • Bunun yanı sıra uygulamanın yağsız bir şekilde gerçekleştirilmesi söz konusu değildir.
  • Ancak bu yağların özel ve tamamen doğal bitkilerden elde edildiğini söylemek gerekiyor.
  • Hem sırt kısmı hem de ön bölümüne masaj yapıldığını söylemek gerekiyor.

Ne Tür Masajlar Var?

Salondaki masaj türlerinin içinde Thai bulunur. Özel bir profesyonellik gerektirmektedir. Bunun yanı sıra sadece sağlık açısından ortaya çıkan sorunları çözmek adına medikal masaj da yaptırabilirsiniz. Sporla çok ilgili olan ve bunu bir hayat felsefesi haline getirenlere değişik hizmetler sunulmaktadır.

Masajın Faydaları Nelerdir?

  • Fiziksel faydalara baktığımız zaman karşımıza hemen ağrıların kesilmesi çıkmaktadır. Çünkü belde, boyunda ya da vücudunun herhangi bir bölgesindeki acı, ağrı, masajla ortadan kaybolmuş olacaktır.
  • Bir masaj seansı, kan dolaşımını her daim hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bu durum insan sağlığı için çok mühimdir.
  • Bunun yanı sıra masajla uykusuzluk gibi hayatı zindan edebilecek bir problemden hemen kurtulmanız da mümkün olacaktır.

Batıkent Masaj Salonu Özellikleri

Batıkent masaj salonu, müşterilerin en değişik taleplerini bile yerine getirebildiği için çok popüler olmuştur. Güzel, son derece şık bir tasarıma sahip olan odalar, kendi evinizdeymiş gibi hissetmenizi sağlar. Bunun yanı sıra temizlikten hiçbir zaman taviz verilmez. Güzel kokulu odalarda duş alabilirsiniz. Her daim ortamda tatlı bir melodi çalmaktadır.

Masaj Hakkında Bilinmesi Gereken Şeyler

Masaj Nedir?

Masaj, katılaşmış kas dokularının birtakım el hareketleriyle o bölgeyi uyararak bölgedeki kan dolaşımını arttırarak kişinin ağrıları hafifleterek kişiyi rahatlatmaya ve dinlendirmeye yarayan bir yöntemdir. Kişi bu rahatlamayla birlikte günün stresini ve yorgunluğunu atarak daha dinç olur. Ayrıca çok fazla yararı olmasından dolayı günümüzde fizik tedavi gibi alanlarda son derece başarı sağlandığı için çok tercih edilir. Ankara masaj, alanında oldukça tecrübeli ve nitelikli masözlerine sahip olmasıyla bilinir. Sadece baylar için değil bayanlar için de uygulanıp 7’den 70’e herkesin sevebileceği bir işlemdir.

Masaj Vücutta Nasıl Bir Etki Sağlar?

Vücuttaki bütün sinirler belirli bir noktada birbirlerine bağlanarak düzenli bir sistemi meydana getirirler. Vücudun işleyişinde görev alan diğer doku ve hücrelerden gelen sinyaller sinir sistemi içerisinde buluşarak beyne mesaj iletir. Masaj sayesinde bu sinir sistemi uyarılarak kas spazm gibi durumları engellemeye yardımcı olarak beyne rahatlama sinyalleri gönderilir. Bu sayede aşırı gergin olan kaslar gevşetilerek kas gerginliklerinin en az seviyeye indirgenmesi amaçlanır. Bu sayede kişinin gevşeyip rahatlatılması sağlanır. Ankara masaj, sektöründe oldukça iyi bir ünvana sahiptir. Masajda doğal teknikler uygulanılarak ağrıyan bölgelerin dindirilmesine yardımcı olur. Herhangi bir ilaç veya cihaz kullanılmadan yapılması en büyük avantaj olarak kabul edilebilir.

Masajın Faydaları Nelerdir?

•Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

•Ağrıları dindirmede, şişkinlikleri azaltmada ve kasları gevşetmede etkili olur.

•Kilo vermede yardımcı olup yağ hücrelerini sıkıştırarak aynı zamanda sarkma gibi problemleri engeller.

•Uyku düzenini ayarlar ve sabahları zinde kalkmaya yardımcı olur.

•Hücre yenilenmesine katkı sağladığından bol su tüketmeyle birlikte yaşlanmayı geciktirir.

•Masaj, kan dolaşımını arttırır. Kanın vücuda oksijen taşımasıyla dolaşım sistemi düzenli işler.

•Düzenli bir şekilde masaj yaptırılan kişide kalp krizi riskini azalır.

Masaj Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Her yöntemde olduğu gibi masajda da dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Ancak düzenli bir şekilde uygulanan masaj ve tecrübeli kişiler tarafından yapılan masaj etkili olacaktır. Aksi takdirde örneğin tecrübesiz bir kişinin yapacağı masaj tekniği yanlış olduğunda kişiyi sakatlayabilir ve bazı sorunlara yol açabilir. Kişi masajı rahatsızlığını tedavi amacıyla kullanmak istiyorsa biraz daha dikkat etmesi gerekir. . Bu nedenle kişi düzenli bir şekilde masaj yaptırmalı ve sertifikası olan tecrübeli kişilere masajını yaptırmalıdır.

Leave a Reply