ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

İş Yerinde Masaj Nasıl ve Kim Tarafından Yapılmalı

Ofis çalışanları, işlerinin doğası nedeniyle masaj terapisine ihtiyaç duyarlar. Telefonda oturmak, yazı yazmak ve konuşmak ağrılı, sert kaslar ve baş ağrısına neden olabilmektedir. Özellikle oturarak çalışmak durumunda kalan kişilerde çok ciddi eklem ve kas ağrılarının ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu durum her ne kadar fiziksel durumunuzu tehdit ediyor gibi görünse de aslında ruhsal durumunuz üzerinde de olumsuz etkilerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir.

İş yerinde masaj terapisine ihtiyaç duymasının 5 nedeni

Boynunuzun ve omuzlarınızın şu anda hissettiğiniz durumu, muhtemelen sizi masaj yaptırmaya ikna etmek için yeterli bir nedendir. Daha fazla nedene ihtiyacınız olursa, aşağıdaki liste tıbbi olarak masaj terapisinden nasıl yararlanacağınızı açıklamaktadır.

1. Kötü Duruş

Masanızda nasıl oturduğunuz hakkında ne sıklıkla düşünüyorsunuz? Muhtemelen yeterli değil. Özellikle masa başı çalışan kişilerin sürekli oturma pozisyonunda olması ve bu pozisyonu yanlış olarak gün boyunca uygulamasından dolayı çeşitli sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlar için iş yerinde yaptıracağınız düzenli bir masaj sayesinde oldukça rahat ettiğinizi hissedebilirsiniz.

2. Stres

İş yerinde masaj, özellikle stres konusunda insanlara çok büyük artılar kazandırmaktadır. Herhalde iş yerinde stres yaşamayan kimse yoktur. Ofis işleri duygusal ve fiziksel olarak ortalama stres miktarından fazlasını içerir. Duygusal stres aynı zamanda ağrı hissetmenize de neden olabilir. Masaj terapisi, vücudunuzun tuttuğu stresi fiziksel olarak çalıştırırken sinirleriniz için rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir ortam sunarak her tür stresle de mücadele eder.

3. Sınırlı Hareketlilik

Ofis çalışanlarının en büyük sıkıntılarından birisi de sınırlı hareketli bir yaşam tarzına sahip olmasıdır. Sınırlı hareketlilik, kasları ve eklemleri tahrip eder ve bu durum performansı kötü yönde etkilerken stres seviyesinin de artmasına neden olur. İş yerinde masaj, ofis çalışanlarının kaslarının ve eklemlerinin daha rahat hareket etmesini sağlamak için oldukça etkilidir.

4. Verimlilik

Kendinizi iyi hissettiğinizde daha fazla iş yapabilirsiniz. Çok daha verimli olacak, daha iyi bir tutum sergileyecek ve işinizden daha çok keyif alacaksınız. Bu, patronunuzun veya müdürünüzün personellerine masaj imkanı sağlamak için düzenli olarak ofise bir masaj terapisti getirmesini düşünmesini önermek için harika bir durumdur.

5. Ağrıyı Önleme

Mevcut sırt ağrınızı ve stresinizi tedavi etmek için şimdi adımlar atmak, gelecekte daha fazla ağrıyı önlemeyi kolaylaştıracaktır. Mevcut sorunlarınız çözüldükten sonra, düzenli masaja devam etmek, aynı zamanda sağlığınız için bir bakım programıdır.

Leave a Reply