ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masajının Mutluluk Hormonları Üzerindeki Etkisi 

İnsan vücudu oldukça karmaşık bir yapıya sahip olmakla birlikte zaman zaman çeşitli sorunlarla mücadele etmek zorunda kalabilmektedir. Özellikle vücudun salgıladığı hormonlar baz alındığında yararlı ve zararlı olan birçok hormonun bulunduğu bilinmektedir. Bu hormonlar, insan dengesini korurken aynı zamanda mutlu ya da mutsuz olmalarına da yol açabilmektedir. Halk arasında “mutluluk hormonu” olarak da bilinen endorfin, bu duruma en iyi örnek teşkil edebilecek hormondur.

Beyin tarafından salgılanan endorfin hormonu, vücudun kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Endorfin hormonunun tek başına sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli bir hormon olduğu anlaşılacaktır. Özellikle insanlık tarihi boyunca sürekli olarak insanın mutlu olması ve karşılaştığı sıkıntıları kendisi için çok sorunlu bir sürece yöneltmesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Bunun için eski dönemlerden günümüze kadar insanın mutlu olabilmesi için çeşitli aktiviteler yapılmıştır. Bu aktivitelerin tamamı endorfin hormonunun vücutta daha fazla salgılanmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Özellikle refleksoloji masajı bu konuda verilebilecek en iyi örneklerin başında yer alacaktır. El, ayak ve kulak bölgelerinde bulunan noktalara yapılan bu masaj türü sayesinde insanın vücudundaki farklı noktalarda yer alan organların tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Bununla birlikte beyne iletilen titreşimler sayesinde, beynin kendisini tedavi etmesi ve bu sayede endorfin hormonunu da daha fazla salgılaması sağlanmaktadır. Bu masaj türü sayesinde hizmetleri sunan masaj merkezinde, beynin üretmiş olduğu endorfin hormonu oranı yükseltilirken aynı zamanda kişinin kendisini iyi ve mutlu hissetmesi de sağlanmış olmaktadır.

Kendinizi Mutlu Hissedin

Ayrıca endorfin hormonunun vücutta yer alan çeşitli ağrı ve sorunlar karşısında da tedavi edici bir özelliği olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı refleksoloji gibi uygulamaların bu hormonun artmasında olan katkısı değerlendirilerek sorunların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu hormonların vücudun farklı noktalarında oluşan ağrı ve sorunların ortadan kaldırılabilmesi için faydalı olması, aynı zamanda uzmanların bu konuda görüşlerini bildirmeleri ile de kesinleşmiştir. Son dönemde yapılan araştırmalar baz alındığında endorfin hormonunun vücutta fazla salgılanması ile birlikte birçok ağrı ve sorunun ortadan kaldırıldığı fark edilmiştir.

Masaj salonu adresleri değerlendirildiğinde bu konuda en iyi hizmet veren masaj merkezlerinde yapılan refleksoloji uygulaması sayesinde insanların karşılaştığı sorunlar ortadan kaldırılırken aynı zamanda kişilerin kendilerini daha mutlu hissetmeleri için de büyük bir çaba sarf edilmiş olacaktır. Ayrıca bu tür bir uygulamanın periyodik bir şekilde yapılmaya devam edilmesi ile birlikte kişinin mutluluk hormonunun yüksek seviyelerde olması sağlanacak ve ilerleyen dönemlerde olası hastalıklarında önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca toplum içerisinde daha saygın bir kişilik olma noktasında önemli bir adım atarak herkes tarafından sevilen bir kişiliğe dönüşecektir.

Özellikle insanlar arasındaki pozitif düşünce ve mutluluk seviyesinin yüksek oranda olması, farklı insanlara da olumlu bir şekilde yansıyacağı için karşınızdaki insandan da olumlu tepkiler alacaksınız. Bu durum genellikle insanlar arasındaki ilişkileri düzenlemekte ve olumlu bir yöne doğru çekmektedir. İki kişi arasında sürekli olarak olumsuzluğun oluşması ve insanların birbirlerine karşı mutsuz bir şekilde davranması, ikili arasındaki sıkıntının da artmasına neden olacaktır. Bundan dolayı daha kötü bir ortamın oluşması söz konusudur.

Bu tür olumsuz ortamların oluşmaması ve insanlar arasında mutluluğun yaygınlaşması için herkesin kendi sorunlarını hallederek toplum içinde yaşamaya devam etmesi gerekmektedir. Bu sayede insanlar arasındaki sorunlar en aza indirirken ikili diyalogların kurulması insanlar arasında mutluluğun yaygınlaşması da bu şekilde mümkün olacaktır. Bu tür masajların uygulatılmadan önce mutlaka masaj salonu adresleri değerlendirilerek bu konuda en profesyonel hizmeti veren merkezin seçilmesi gerekmektedir.

Leave a Reply