ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Thai Masajı Vücudun Hangi Bölgesine Uygulanmaktadır?

Thai masajı, günümüzden asırlar öncesinde özellikle Uzak Doğu’da bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaktaydı. Bu şekilde uygulanan ve günümüze kadar ulaşması neticesinde yapılmaya devam eden bu masaj türü sayesinde kadim tedavi yöntemlerinin de faydasını görebilmektesiniz. Öyle ki rutin bir şekilde yaptırılmaya devam edilmesi halinde hayat kalitenizde ki artışı rahatlıkla fark edebileceksiniz.

Klasik masaj türlerinden biraz farklı olan Thai masajı, masaj salonu balgat hizmeti veren merkezlerde uygulanmakta olup profesyonel terapistler tarafından yapılmaktadır. Bu masaj türünün klasik masajlara göre biraz daha sert bir yapıya sahip olmasından dolayı bu alanda uzman olmayan kişilere yaptırılması sakıncalıdır.

Thai masajı, her ne kadar fiziksel hareketlerle uygulanan bir masaj türü olsa da aslında bedene sağladığı yarar kadar ruha da etki eden bir yapıya sahiptir. Fiziksel olarak iyileşme yaşayan kişilerin çok rahat bir şekilde psikolojik rahatlığı da elde edebileceği bilinmelidir. Geleneksel olarak uygulanan Thai masajı sayesinde birçok farkı faydadan yararlanabilmeniz de mümkün olacaktır.

Thai masajı, genel olarak bakıldığında vücudu 4 farklı bölgeye ayırarak uygulanır. Bu 4 bölgede farklı işlemler uygulanarak kişinin rahatlaması sağlanırken aynı zamanda kan basıncının da hızlanması sağlanır. Bu 4 bölge şunlardır;

  1. Ayak
  2. Bacak
  3. Sırt
  4. Boyun

1- Ayaklar:

Ayaklar geleneksel Uzak Doğu masaj türlerinin tamamında olduğu gibi cnda da oldukça önemlidir. Hatta bu konuda uygulanan özel bir masaj türü bir bulunmaktadır. Ayak altında bulunan alanda, vücudun tüm sinirleri yer almaktadır. Bu küçük alanda ki ufak dokunuşlarla bile birçok farklı bölgeye masaj uygulaması yapılabilmektedir. Thai masajı uygulanırken terapist ayağın belirli noktalarına elinin baş parmağıyla baskı uygular ve bu bölgelerin uyarılmasını sağlar. Bu alanda bulunan birçok sinir ucu sayesinde sadece ayakaltına gerçekleştirilen baskılar ile birlikte vücudun tüm bölgesine erişilmiş olur. Bu uygulamanın yanı sıra ayağa germe, çekme ve itme gibi uygulamalarda yapılmaktadır.

2- Bacaklar:

Masaj salonu balgat hizmeti veren merkezlerde uygulanan Thai masajında bacaklara yapılan uygulamalar ile birlikte özellikle kas dokularında esneme sağlanmaktadır. Bacaklara uygulanan germe, çekme ve itme gibi uygulamalar sayesinde eklemler ve kaslar başta olmak üzere birçok alana ulaşılabilmektedir. Thai masajında bir seans içinde en fazla zaman harcanan alan bacak bölgesidir. Bu bölgeye masaj yapılırken aynı zamanda terapist kendi el, ayak ve dizlerini kullanarak uygulamayı gerçekleştirir.

3- Sırt:

Thai masajının 3. kısmı ise sırt bölgesidir. Bu bölgede omurilik bulunduğundan dolayı oldukça hassas bir çalışma yapılması gerekmektedir. Thai masajının doğasında sertlik ve germe hareketleri olduğundan dolayı yapılacak en ufak hata neticesinde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı işin uzmanı olan kişi bu aşamada oldukça dikkatli davranarak çalışmalarına devam eder.

4- Boyun:

Thai masajı ayaklardan başlayarak yavaşça yukarıya doğru çıkar ve sırasıyla bacaklar, ardından da sırt bölgesine uygulanır. En son aşamada ise boyun kısmına ulaşılır ve masajın sonuna gelinmiş olur. Boyun bölgesi masajın son aşaması olmakla birlikte en hassas noktaların bulunduğu alanlardan birisi olmasından dolayı da oldukça dikkatli olunmasını gerektirir. Boyun bölgesinde esnetme ve döndürme şekilleri kullanılarak özellikle omurilik ve eklemlerin rahatlamasına çalışılır.

Bu tür bir masaj stili oldukça kritik olduğundan dolayı özellikle Masaj salonu balgat hizmeti veren merkezlerde uygulanması gerekmektedir. Tüm müdahalelerin profesyonel ve işini iyi bilen bir uzman tarafından yapılması aynı zamanda hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı bu konuda oldukça hassas davranılması gerekmektedir.