ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Time (Zamanı) Diyorsanız Doğru Yerdesiniz

Yoga ve buna benzer spa masaj hizmetleri ile en sık gündeme gelen kent Ankara oluyor. Bir diğer alternatif yöntem olan spa masaj için dikkat çeken bir etkinlik haline gelmiş durumda. Ankara’da spa masaj profesyonel olarak alınabilen hizmetler arsında bulunuyor. Her türlü yöntemin kullanılabildiği otel spa salonlarında gencinden yaşlısına tüm Ankara’lıları görmeniz mümkün olabiliyor. Spa Masaj vücut sağılığına inanılmaz etkilerde bulunan bir rahatlama yöntemidir. Ankara’lılar da masajı genellikle daha zinde hissetmek ve sağlıklı yönlerinden istifade etmek için tercih ediyor.

Yükselen Trend Spa Masaj Ankara İçin Önemli

Her geçen gün gerek vücudunda oluşan ağrılardan kurtulmak gerekse gerginliklerinden arınmak için masaj yöntemleri daha fazla tercih edilmeye devam ediyor. Adeta yükselen bir trend haline gelen bu yöntem Ankara’da yaşayanlar için de önemli aktivitelerden biridir. Çünkü kentte çok fazla sosyal alanlar bulmanız oldukça zor! Yürüyüş yapılabilecek bir parkurun olmaması ve bununla birlikte insanların dinlenebilecekleri mekanların da yok denecek kadar az olması kent yaşamının stresine yenik düşmelerine neden oluyor. Yapılan araştırmalar Ankaralıların en çok rahatlatan ve stres attıran masaj yöntemlerine gereksinim duyduklarını ortaya koyuyor.

Bu nedenle kentlilerin de son derece önem verdiği Masaj Time yani masajı zamanı için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Sadece hafta sonlarında değil gün içerisinde doğan sürpriz boş zamanlarda da özellikle çalışan kesim soluğu masaj salonlarında alıyor. Ankara masaj salonları internet aracılığı ile de ulaşılabilen mekanlardır. Bu spa salonlara online olarak ulaşabilir, randevu talep edebilirsiniz. Hatta masöz ve masörlerinizi seçme şansınız da firmalar tarafından sunulan uygulamalardan biridir.

İnternet sitelerini ziyaret ettiğiniz spa masaj salonları hangi masaj yöntemlerinin uygulanabileceği hakkında bilgi veriyor ve beraberinde söz konusu masajların vücuda hangi olumlu etkilerde bulunduğu da açıklanıyor. Sadece etkilerine göz gezdirerek kendiniz için ideal olabilecek masaj yöntemlerini seçebiliyorsunuz. Kan dolaşımı hızlandırarak cildin toksinlerden arınmasını da sağlayan masaj Ankara başta olmak üzere pek çok kentte popülerliğini katlayarak arttırıyor. Bu yöntemler sayesinde daha duru bir cilde sahip olabileceğinizi hatırlatalım. Aynı zamanda cilt altı ödemlerinden kurtulmanız ve cildinizdeki pürüzlü görünümün yok olması da mümkün olan olumlu etkilerden birkaçıdır.

Kısaca Masajın Tanımlamak Gerekirse

İlk bilinen masaj kültürü Çin ve Hindistan taraflarında görülmüştür. Bizim ülkemize ise daha çok hamam kültürü dolayısıyla yer edinmiştir. Değişik amaçlarla Hint, Çin, Pers, Grek ve Mısırlılar masajı kullanmışlardır.

Masajın kelime kökeni bu eski medeniyetlere dayanır. Hint dilinde “masser”, Arapçada “mess” , İbranicede “meshes”, Yunancada “massein” kelimeleri sıvazlama ve yoğurma anlamına gelir. Şu  aralar spa kültürü kaplıcalar ve türk hamamları ile büyük ölçüde oturmuş, kendine has nitelikleri bulunan ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Ancak ne yazık ki bu zengin kültür zamanla gözden düşmüş, spa anlayışı batıdan ithal edilerek tamamen farklı bir alana ilgi duyulmaya başlanmıştır. Oysa ki suyla gelen sağlık anlamına gelen SPA (sanus per aquam) türk hamam kültüründe zaten vardır, tek yapılması gereken biraz daha ilgilenilip ön plana çıkartılması ve günümüz beklentileri ile örtüştürülerek geliştirilmektir.

Türkiye’nin bir çok tarafında da masaj hizmetleri verildiğini biliyoruz. Özellikle Ankara masaj salonları son derece iyi bir hizmet vermektedirler. Ayrıca Ankara masaj salonlarında bulamayacağınız bir çok özellik de mevcut zaten şehrin yapısı da buna uygun. Kim başkentte masaj yaptırmak istemez ki.

İşte bu seçenekleri size sunan Ankara masaj salonları size bu hizmetlerden maksimum verim almanızı sağlıyor ayrıca size her zaman masaj yapmanızı değil, masaj yapılıp yapılamayacağını da söylüyor. Mesela vücudun bir bölgesinde tam anlamıyla kaynamamış bir kırık varsa kırığın yeniden büyümesine neden olabiliyor, damar tıkanıklığı varsa pıhtı atma riskinin artmasına yol açabiliyor, kaslarda yırtılmalar ve zedelenmeler de oluşabiliyor. Yanlış uygulanan masaj hiçbir vücuda hiçbir yarar sağlamıyor.

Damar darlık ve tıkanıklıklarında, kanama eğilimi ve pıhtılaşma bozukluklarında, eklem zarı iltihaplanmalarında, deri enfeksiyon ve hastalıkları, kanser, akut enfeksiyon hastalıkları ve akut yaralanmalar masajın uygulanamayacağı durumlar. Ayrıca yemeğin hemen ardından masaj uygulatmak da zararlı. Sırf para kazanmak uğruna bunlar ihmal edilebillir bunlara dikkat etmek lazım.

Leave a Reply