ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Doğru Kişiler Tarafından Yapılmalı

Masaj eğer uzman kişiler ve doğru olan kişilerin elleri ile yapılmadığı takdirde faydasından çok masajın sakıncaları ortaya çıkmaktadır. Yanlış bir şekilde yapılan masaj insan bedeninde ciddi derecede hasarlar bırakabilir. Masaj yaptırmak insan sağlığı açısından rahatlamasına büyük katkısı olurken, masajı bilmeyen ellere teslim etmekten kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Uzmanlar daima doğru kişiler ve temiz, hijyenik ortamlarda olan masaj merkezlerinde yapılmasın tavsiye etmektedir. Bunun dışında masajın hiçbir şekilde vücuda zararı olmadığı gibi inanılmaz faydaları vardır.

Masaj vücudun belirli bölgelerini ovma, küçük darbeler şeklinde kandaki dolaşımın düzenlemesini sağlayan dokunuşlar ile olmaktadır. Bu yüzden masaj yaptırmak insan sağlığı açısından hem ruhi şekilde, hem de fiziki şekilde rahatlatma özelliği bulunuyor.

Masaj süresi ne kadar olmalıdır?

Masaj yapan kişiler vücuttaki noktalara nasıl dokunması gerektiğini ve kaç dakika süreceğini çok iyi bilmektedir. Genel olarak bir masaj 45 ya da en fazla 60 dakika gibi süreler ile olmaktadır. Masajın sakıncalarının yanı sıra yaptıran çoğu insan vücutta rahatlama, gevşeme, bağışıklığın düzene girmesi gibi etkilerinin olduğunu söylemektedir. Ortalama bir masaj 60 dakika sürerken bu vücuttaki bölgelere göre dakika süresi ayarlanıyor. Yüz bölgesine yapılan masaj 5 ya da 10 dakika gibi süre devam etmektedir. Kollar için ise; 10 dakika ile 15 dakika arasında sürmektedir. Bacak bölgelerine 15 ve 20 dakika kadar zaman ayrılmaktadır. Masaj tek bölgeye değil, tüm bölgelere ayrılarak uzman kişilerin bilinçli bir şekilde yapılması ile olmalıdır.

Masajın sakıncaları sadece bilmeyen kişiler eline bırakıldığı zaman ve fazla yapıldığı an sakıncaya dönüşebilir. Bunun haricinde kandaki dolaşımı en iyi şekilde düzenleme etkisi, metabolizmayı hızlandırma, kalp krizini azaltma gibi durumlar söz konusudur. Masaj yapılırken çevresel olarak damar ağ kısmında genişleyerek kızarıklıklar meydana gelmektedir.

Bu durum dokulara ve besin bölgelerine uygulanan ovalamalar, darbeler akışı hızlandırmada, metabolizmayı en iyi şekilde canlandırmada birebirdi. Yani çevresel olan kızarıklıkların masaj sırasında oluşması vücut açısından iyi bir durumdur. Bedenin rahatlamasına ve düzene girmesine büyük bir katkı sağladığından dolayı oldukça önem taşıyor. Düzenli olarak masaj yapılan bedenlerde inanılmaz şekilde dinamiklik gözlenmektedir.