ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankarada Medikal Masaj Nasıl ve Nerelerde Yapılır?

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan medikal masaj, özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları tarafından sık sık tavsiye edilmektedir. Hasar görmüş ya da herhangi bir şekilde eski performansıyla çalışamayan organların eski kalitesinde kalitesine dönebilmesi için uygulanması tavsiye edilen medikal masaj, son dönemde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Hasar görmüş olan ya da düşük performansla çalışan organların daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi sayesinde kişinin yaşam kalitesinde de ciddi bir artışın gözlemlendiği bilinmektedir. Bu durum aynı zamanda psikolojik olarak da kişiye destek sağlamaktadır. Medikal masaj, uygulanma amacı bakımından her ne kadar fiziksel bir çalışma olarak görülüyor olsa da bu işlemin neticesinde aynı zamanda psikolojik olarak da rahatlama hissi edileceği bilinmelidir.

Medikal masajın aynı zamanda kan dolaşımını düzenlendiğini ve kalp atış hızının yüksek olduğu hastalarda uygulanması halinde bu hızın yavaşlatıldığı ifade edilmektedir. Genel olarak fizik tedavi uygulaması olarak da düşünülebilecek medikal masaj uygulaması, özellikle bu alanda uzman olan terapist tarafından yapılması halinde hem insanın gözle görülebilir organlarında hemde iç organlarda çok ciddi faydalarının ortaya çıkmasında yardımcı olduğu bilinmelidir.

Özellikle cilt üzerinden yapılmakla birlikte cildin yumuşaması ve daha parlak bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı hücrelerin daha iyi bir şekilde beslenmesine yardımcı olarak daha temiz ve pürüzsüz bir cilde de sahip olmayı başaracaksınız. Uzmanlar tarafından gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak size destek sağlaması için yaptırmanızı tavsiye ettiği bu masaj sayesinde hayat kalitenizin arttığını fark ederek daha güzel yaşamakla birlikte aynı zamanda yaşam standartlarınızı da arttığını hissedecek ve bu sayede hayattan keyif almaya devam edeceksiniz.

Medikal masaj kimlere yapılmaz?

Medikal masajın çok fazla sayıda faydası olmakla birlikte özellikle bazı konularda sıkıntılar yaşayan kişilerin bu masajı uygulatmaması ifade edilmektedir. Özellikle varis, kanda pıhtılaşması, enfeksiyon veya deri rahatsızlıkları bulunan kişilerin medikal masaj yaptırmaması gerekmektedir. Ayrıca kanser hastalarının da bu masajı yaptırmaması tavsiye edilmektedir.

Bununla birlikte ciddi oranda kas yaralanması yaşamış ya da herhangi bir nedenle kırık veya çıkık bulunan kişilere de bu masaj yapılmaz. Özellikle de kas, lif, tendonlarda ortaya çıkan hasarlar, fıtıklar ya da açık ameliyat olmak durumunda kalanlar içinde uzak durulması gereken bir masaj türüdür.

Leave a Reply